Sobota, 4.5. a nás čekají poslední zápasy v sezoně tentokrát ve Staré Boleslavi a vlastně i poslední zápasy v přípravce, jelikož příští rok nás už čeká pořádný pětkový florbal – přechod do elévů. Ráno nás potkala bohužel nepříjemná věc v podobě nemoci Toma Staňka, a tak jsme se s Adri museli vypořádat bez něj.

Před zápasem proběhla menší porada, kdy jsme si jako hlavní cíl vytyčili to aby si to všichni užili jelikož to jsou poslední zápasy v trojkovém florbale a zároveň, jeden z posledních turnajů kdy já vedu tenhle skvělý tým.

První zápas nás čekal proti prvnímu týmu v “tabulce”, která sice není moc směrodatná, ale i tak jsme věděli, že to bude pořádný boj, jelikož náš minulý a taky jediný zápas skončil těsnou výhrou 3:2 pro nás, ale teď už k samotnému zápasu proti Boleslavi. Zápas začal opravdu ve vysokém tempu, šance střídala šanci, a to na obou stranách. Byl to nádherný florbal, který se líbil snad každému v hale, jen ne hostujícímu trenérovi, který nebyl spokojen, když v půlce jeho tým prohrával 4:2. Druhou půli jsme totálně ovládli a předváděli nádherný florbal, soupeře jsme 8 minut tlačili, a jen naše neproměňování šancí, které nás provází celou sezónu nás může mrzet. Tentokrát ale ne, jelikož na světelné tabuli svítilo konečné skóre 9:4. Po zápase jsme všechny pochválili a za půl hoďky nás čekal zápas číslo 2.

Druhý zápas tentokrát proti soupeři z Říčan, kterému jsme chtěli oplatit prohru 7:2 z předešlého turnaje. Zápas začal v podobném tempu jako ten první, avšak byl více vyrovnanější. Soupeře se nám podařilo zamknout před jeho brankou, nahrávat si a střílet, jenomže to naše neproměňování šancí nás mrzelo. V půlce stav 3:3 nevěstil nic dobrého, avšak o pauze jsme celý tým řádně namotivovali, což nás zvedlo ještě k lepšímu výkonu. Druhá půlka patřila opět jen a jen nám, do vedení se nám podařilo jít pouhých 8 vteřin po začátku, vedení se nám pak podařilo udržet již celý zápas. Nutno podotknout, že se na nás usmálo štěstíčko, kdy první 2 góly v druhé půlce padly opravdu se štěstím. Konečný výsledek 9:5 pro nás znamenal postup do finále a jistotu toho, že přípravka 2011 bude začínat v prvním koši a věřím, že se jí povede stejně jako se vede nám.

Finálko dnes bylo opravdu zasloužené v brance začínáme s Leou, pro kterou to byl úplně poslední zápas s kluky, stejně tak i pro Kačku. Soupeřem je nám Boleslav číslo 2 se stejným trenérem, s kluky, kteří jsou sice menší, ale o to šikovnější než ostatní soupeři. Od začátku prohráváme a soupeři se podaří odskočit o 2 góly do vedení. Toto manko se nám podařilo do konce první půle vyrovnat, a tak se v půlce zastavil stav na skóre 4:4. Druhou půli začínáme změnou v brance, kdy Leu vystřídal navrátilec Matěj P., který se vrátil po operaci. Hned po buly posíláme na soupeřovu branku nebezpečnou střelu, která končí těsně vedle, ovšem nás nakopla k nejlepšímu výkonu v sezóně, totálnímu zámku na soupeřově polovině, jedné střele za druhou a jedné šanci za druhou, ze kterých jsme paradoxně dokázali vytěžili hrozně málo, ale to nám stačilo 4 gólíky v soupeřově síti a pouze jeden v té naší znamenal konečný výsledek 8:5 a oslavu prvního místa v prvním koši.

Celkově jsme dnes předvedli nejlepší výkon v celé sezóně, a první místo nám je velkou odměnou. Musím dnes pochválit úplně všechny, rodiče, hráče, asistentku, všechno se dnes sešlo a opravdu to stálo za to – kdo neviděl, musí litovat. Náš florbal byl pastvou pro oči. Ale přeci jen dnes musím speciálně pochválit jednoho kluka který podal nadstandartní výkon, a to Matěje Kratochvíla, jako tahoun třetí lajny dal spousta gólů a neudělal jedinou chybu, jednoznačně jeho nejlepší výkon.

Děkuji všem za dnešní skvělé výkony, a budu se těšit příští týden na turnaji v Kralupech. Kačce a Lee přeji hodně štěstí v elévkách.