19
Lis
Jakub Zalubil

2010 odehrály další zápasy v elitním koši

První zápas začínáme s Chodovem. Tlačíme od začátku, ale chybí důraz a zakončení. Při druhém střídání zvyšujeme tlak, ale opět bez první vstřelené branky. Třetí střídání, nařízen nájezd BA, Vojta Kopička proměňuje a vedeme 1:0. Další pěkná akce přichází, Vojta Višňovský bohužel neproměňuje. Dva krásné zákroky brankářky Lei drží těsné vítězství a pravidlo nedáš, dostaneš platí v náš prospěch, Vojta Kopička střílí druhý gól a vedeme 2:0. Hra se přesouvá z jedné strany na druhou, soupeř začíná tlačit a 17 vteřin před koncem první části dostáváme branku na 2:1. Druhá polovina začala brankou soupeře a je vyrovnáno. V 5. minutě neproměňuje bohužel Kačka Rachůnková velkou šanci a za necelou půl minutu nás podrží v brance krásným zákrokem Lea Kurzová. Dvě minuty před koncem si bereme oddechový čas a trenér se snaží povzbudit naše hráče.  A povede se, v poslední vteřině zápasu, po vybojovaném míčku Vojty Kopičky, střílí ve svém prvním zápase svůj první gól Matěj Kostiha. Vyhráváme 3:2.

Druhý zápas ve skupině odehrajeme s Mladou Boleslaví. Kluci se těší, ale několik vteřin po vhození míčku do hry, dostáváme první branku. Za přibližně dvě minuty srovnáváme střelou hráče 99 Tomáše Staňka. Ale hned přichází branka soupeřů a je to 1:2. Zákrok hráče číslo 8 Jonáše Zenkera nás zachránil od třetí branky. Tlak soupeře se stupňuje a sílí. Soupeř nám ale daruje samostatný nájezd za špatné střídání (čtyři hráči v poli) a hráč 99 Matěj Kostiha nájezd proměňuje. V čase 3:38 je to 2:2, ale převaha nám schází. Soupeř tlačí a v čase 3:08 dostáváme branku a za pár vteřin další. Přes boj a velké nasazení je to 2:4. Čas 1:53 a Jonáš Zenker střílí z dálky a je to 3:4. Přichází výborný zákrok brankáře a pořád to vypadá, že by naši hráči mohli držet se soupeřem krok.
V závěru první části hry přichází poslední minuta a v ní inkasujeme dvě branky na 3:6. Na lavičku odcházejí hoši skleslí a ani povzbuzení trenéra a další taktické pokyny nejsou na hrišti v druhé části zápasu příliš vidět. Kluci se snaží, bojují, ale nejde to. Obrana začíná váznout a přichází první potrestání a za pár vteřin druhé. Stav je 3:8. Čas 4:01, soupeř nás opět rozebírá a dostáváme další branku na 3:9. Děláme chyby a nemůžeme se dostat do tempa. Nápor soupeře je velký, brankář protihráče jistý,a tak nám zápas bohužel utíká. Prohráváme 3:9.

Do třetího zápasu o třetí místo jdou kluci s velkým odhodláním. Hrajeme s hráči týmu Wizards. Kluci chtějí odčinit porážku a rozhodně vyhrát. Do brány se nám vrací Lea a nastupuje první lajna Vojta 81, Matěj 99 a Vojta 26. Kluci makají, snaží se, mají na hřišti převahu, ale chybí úspěšné zakončení. Lajny se střídají, ale žádné z nich se nedaří skórovat. Jistota Lea v bráně udržuje skóre 0:0. Stále bohužel nejsme schopni skórovat, a to i přes mnoho šancí, které máme. A tak v čase 2:15 inkasujeme. Lea předvádí další krásný zákrok a zabraňuje velké šanci soupeře. Konečně, čas 1:25, Tomáš Staněk prostřelil brankáře soupeře po nahrávce hráče Matěje Procházky. V čase 0:44 dostáváme gól na 1:2. Útočíme, ale zakončení se nedaří proměňovat. V čase 0:24 se podaří prosadit Vojtovi Višňovskému a je to 2:2. Do druhé části nastupujeme nešťastně a v čase 7:32 inkasujeme třetí branku.

Hráč číslo 8 Jonáš Zenker nastřeluje tyč. Jsme aktivnější, ale branky nepřichází a místo toho inkasujeme na 2:4. Přichází rychlá smršť soupeře a za pár vteřin prohráváme o další dvě branky. A konečně. Branka hráče 8 Jonáše Zenkera snižuje náskok soupeře na 3:6 a za 45 vteřin přidává hráč Matěj Kostiha čtvrtou branku. V čase 2:05 přichází super zákrok brankářky. Zbývá minuta, do vyrovnání dvě branky. Trenér si bere oddechový čas a rozhoduje se pro hru bez gólmana. Nastupuje čtveřice Vojta, Matěj, Jonáš a Tomáš. Rodiče sotva dýchají a kluci hrají jak
o život. Riskantní tah trenéra nebo snad naučené signály, no prostě kluci dostávají soupeře pod tlak a hráč Jonáš Zenker střílí minutu před koncem pátou branku. A neskutečné se stává realitou, tři vteřiny před koncem Vojta Kopička srovnává skóre na 6:6. Na řadu přichází samostatné nájezdy. Trochu toho sportovního štěstí jsme si již bohužel vybrali, a tak nakonec nájezdy vyzní ve prospěch hráčů Wizards a zápas prohráváme po obrovské bitvě 6:7.

Na závěr velké poděkování všem hráčům za odvedené výkony, našemu trenérovi za výbornou práci s kluky, rodičům za fandění a soupeřům za zápasy. Tak snad příště budeme mít více štěstí.