Po úvodních dvou duelech, které naneštěstí BLACK ANGELS prohráli, se v pátek a sobotu utkají opět s Mladou Boleslaví, tentokrát ale na naší domácí půdě ve Kbelích. Bleci musí alespoň jedno ze dvou utkání vyhrát, aby se udrželi v sérii s Boleslaví.

Pro Bleky to budou nesmírně důležité zápasy, jelikož se rozhodne o tom, zda budou v sérii pokračovat či nikoliv. Jeden z velkých problémů předchozích mačů, byla zbytečná vyloučení, kterých je určitě nutné se vyvarovat. Celkem Bleci nasbírali za dvě utkání 17 trestných minut. Jak všichni víme, Boleslav je nesmírně silným týmem a v početních výhodách to platí dvojnásob. Naopak BA potřebují zlepšit jejich hru v přesilovkách, jelikož nedokázali proměnit ani jednu ze tří výhod.

První zápas s Boleslaví, který dopadl nelichotivým výsledkem 16:6 pro Boleslav, byl pro svěřence Tomáše Janečka velikým poučením. Světlou stránkou tohoto zápasu byla, i přes spoustu gólů, bojovnost týmu. Úctyhodný výkon předvedl i náš brankář Ondra Matiášek, který dokázal tým podržet v nelehkých situacích a jistě zabránil několika brankám.

V druhém zápase bylo ihned vidět zlepšení. Vstup do utkání se sice nepovedl, ale poté se Černí Andělé snažili průběh zápasu otočit. I toto utkání bohužel dopadlo porážkou a to v poměru 9:5. Velký tlak je také na bratrské dvojice v našich službách – bratry Hanákovy a dvojčata Bočkovy. Kuba Boček se po návratu po zranění začíná vracet na svou původní formu, tak jak jsme všichni byli zvyklí před jeho nešťastném zranění ramene. Naopak jeho bratr Matěj ukázal, že svého bratra umí velice dobře zastoupit a nyní z bratrské spolupráce spolu s Jakubem Renčínem v lajně může těžit celý tým. Opomínat nesmíme ani na Tomáše a Radka Hanákovy. Jejich skvělé výkony pomáhali Blekům přes celou základní část.

Reportáž z obou utkání si můžete přečíst zde.

Ve střetnutích v základní části ukázali BLACK ANGELS obrovskou bojovnost a především to, že se silnými soupeři, ať už jsou to Vítkovice nebo Boleslav, hrát umí. A nejen to. Bleci dokázali, že těmto týmům jsou schopni brát spoustu bodů. V následujících dnech bude důležité se pořádně zkoncentrovat.

Páteční zápas bude komentovat duo Jakub Zalubil a vítaný host z Eurosportu Ivan Petr. Sobotní partií vás provede komentátorská dvojice Jakub Zalubil a Daniel Čáp. Obě utkání máte možnost sledovat na videoplatformě TVCOM nebo na textovém přenosu ČF. Držme Blekům palce!

3. zápas – BA vs. MB, 2.4. 18:00 – TVCOM

4. zápas – BA vs. MB, 3.4. 18:00 – TVCOM