Ročník elévů 2009 v ligových turnajích do tohoto víkendu ještě tento kalendářní rok nepoznal porážku. Nejdříve postoupil z druhého koše, kam se dostal po nepřesvědčivých výsledcích z posledního turnaje v roce 2019. A posléze se klukům podařilo zvítězit i v koši prvním. O víkendu jsme pořádali v pořadí již 9. turnaj této sezóny. Velká část rodičů a trenérů si přivstala, aby vše mohlo proběhnout podle plánu. Pouze samotným hráčům byl povolen spánek aspoň trochu delší.

Naším prvním soupeřem byl tým Chodova. I přes delší spánek kluci vstoupili do utkání laxně a brzy po prvním hvizdu utkání jsme prohrávali. Tento fenomén „zalepených očí“ se táhne s kategorií 2009 od samého začátku sezóny – a ne a ne se s ním správně popasovat. A tak následoval i další zásah do naší branky. Timeout byl jedinou variantou jak hráče probrat a zažehnout naději na obrat. Naštěstí s obraty máme letos bohatou zkušenost. Viz například krásný play-off zápas z letošního PFC s týmem Bohemky. Ještě před koncem první půle se nám podařilo alespoň snížit. V druhé půli jsme se zlepšili kombinačně a především pohybově. Dokázali jsme držet míček délek než soupeř, a tak ovládat hru a přenášet rychle těžiště hry, na čemž se snažíme od prosince soustavně pracovat. A tak i díky stažení na dvě formace jsem dokázali vstřelit po pěkných kombinací 3 góly a opanovat druhou půli. S prvním zápasem jsem se tak nakonec zdárně vypořádali v poměru 4:2.

V druhém zápase jsme nastoupili proti týmu Bohemky, se kterým jsme letos ještě neprohráli. Kluci nastoupili ve skvělém tempu a v první polovině se nám dařilo téměř vše. Důležité je, že v tomto zápase si všichni zahráli rovnoměrně a také všichni obstáli. Dařilo se nám hrát dominantně a držet míček. Bohužel znovu to byl zápas dvou odlišných polovin. V druhé půlce jsme se nechali uspokojit a hrálo se bez obran. Soupeř i my jsme kupili chyby, proto také druhá polovina skončila výsledkem 2:2. A to znamenalo, že po výhře 5:2 nad týmem Bohemky na nás vyšli ve finále Prague Tigers.

Ve finálovém zápas jsme se utkali s týmem Tigers, se kterým jsme hráli již posedmé v této sezóně. Poslední zápas měl vše, co měl mít. Vysoké tempo, hezké kombinace a velké množství střel. Po první velmi vyrovnané půli jsme však prohrávali o dva góly. Rozdíl byl pouze v soupeřově efektivitě. Takže i přes náš vyšší počet střel jsme soupeřova gólmana nedokázali překonat. Kontaktní gól jsme vsítili až 5 minut před koncem. Následnou hru v šesti jsme bohužel takticky nezvládli a po pohledné předvedené hře jsme tak skončili na druhém místě v prvním elévském koši.

Děkujeme všem za podporu v této sezóně a doufáme, že se co nejdříve a ve zdraví shledáme na trénincích a budeme moci dál pokračovat s naším oblíbeným sportem. Zatím hodně zdraví a pevné nervy, vlastně něco jako na zápasech :).