Poprvé v této sezoně naši dorostenci změřili síly se soupeři v A koši své kvalifikační skupiny. Turnaj pořádaly Pardubice, takže volba dopravy byla jasná, týmově vlakem. Byli jsme v téměř kompletní sestavě a připravení porovnat výkonnost s týmy, které jsme od začátku ligy dosud nepotkali.

x Sparta 6:3

Sparta v úvodním zápase dne trochu překvapivě z našeho pohledu jen remizovala s domácími. Proto jsme kluky upozornili, že o to víc se bude chtít prát o body s námi. S ohledem na respekt k útočné síle soupeře jsme zvolili defenzivnější taktiku. Utkání bylo od úvodní buly opatrné, přesto v první třetině padly 4 branky, po dvou na obou stranách. V další části jsme získávali postupně navrch v ovládání tempa zápasu. Sparta se proti zformované obraně nedokázala prosazovat a my jsme byli nebezpeční jak z rychlých brejků, tak z postupného útoku. Nicméně po druhé třetině byl stav stále vyrovnaný, a to 3:3. Třetí třetina byla ještě více v naší režii a postupně zvyšující tlak jsme přetavili v další 3 góly. Díky disciplinovanosti a týmovému pojetí florbalu jsme zaslouženě zvítězili.

x Liberec 3:8

V druhém utkání nás čekal ještě těžší protivník, což se projevilo hned od úvodního buly. Liberec byl velmi silný na míčku a díky dobrému pohybu sebejistý v rozehrávce a nebezpečný v našem obraném pásmu. K tomu přičtěte důraz v osobních soubojích a střeleckou pohotovost. Tempo zápasu bylo o mnoho vyšší. Soupeř měl zejména v první třetině viditelně navrch. Každopádně je třeba říct, že jsme mu zejména první dvě branky usnadnili našimi hrubými chybami. My jsme se většinu úvodní části pouze bránili, na brejky nám pak chyběla energie nebo jsme nedokázali pár střeleckých pozic využít. „Do šaten“ se šlo za stavu 0:2. V druhé části jsme se postupně dostávali více do hry. Ovšem hráči Liberce byli stále nebezpečnější než my. Pouze naše první pětka je byla schopná udržet delší dobu na jejich obranné polovině. Příležitostí jsme si už vypracovali více, ovšem faktor X nám tentokrát nepřál. Dostali jsme jeden doplácnutý gól z ničeho a jednu střelu z dálky. Naše střely přitom byly záhadně blokovány nebo jen těsně míjely cíl. Po druhé třetině tedy 1:4. V poslední třetině už hra byla více méně vyrovnaná. Z naší strany chyběly hlavně góly, protože šancí jsme si dokázali vytvořit celkem dost. Jenomže soupeř zase dokázal dostat důrazem před brankovištěm míček do brány a jako přes kopírák jsme dostali další gól od půlky. Zkusili jsme ještě hru v šesti, při které jsme snížili. Pak už to bylo vabank a dostali jsme ještě dvě branky. Zasloužené vítězství Liberce, ale skóre úplně nevypovídá o tom, co se odehrávalo na hřišti. Když prohrát, tak se vztyčenou hlavou!

Závěr: turnaj opět ukázal, o kolik se naše hra proti úvodu sezony zvedla na obou stranách hřiště a její kvalita ustálila v průběhu jednoho utkání. Kluci jsou schopni hrát pevný obranný blok i vysunuté napadání. V tom ale máme ještě poměrně velké nedostatky. Sice 8 branek od Liberce může na jednu stranu vypadat hrozivě, ale pokud se budeme vyvarovat opravdu zbytečných chyb, tak se to už nebude příště opakovat. V útoku pak dokazujeme zlepšený pohyb hráčů bez míčku i výběr místa, kreativitu i techniku naši dorostenci mají a na přesnosti a důrazu střelby průběžně pracujeme. Zejména hra Liberce nám ukázala naše herní mezery a budiž je impulzem pro celý tým do další a ještě poctivější práce. Za 14 dní nás totiž v téže hale čekají zápasy s Pardubicemi a Lípou, které rozhodnou, zda uhájíme příslušnost v A koši. Nakročeno k tomu máme dobře. Děkujeme klukům za kvalitní reprezentaci BA a rodičům za podporu v hledišti.