BLACK ANGELS i přes bojovné výkony na body tento víkend nakonec nedosáhli. Nejprve se v neděli vydali bojovat o 3 body do Ostravy, kde s domácím FBC prohráli poměrem 7:5. Poté je v pondělí čekalo první televizní utkání této sezóny, i v tomto případě byl ale soupeř o kousek lepší. Toto utkání rozhodla třetí třetina, kterou Tatran vyhrál v poměru 5:3 a celkové skóre poté znělo 9:6 pro hosty. Bleci ale ukázali skvělou bojovnost a rozhodně se nedá říci, že by v některém z utkání neměli šanci na výhru.

Střetnutí s Ostravou nezačalo pro Černé Anděly vůbec špatně. Už v druhé minutě ukázal svoje kvality Ondra Matiášek, když svým kouzelným zákrokem udržel bezbrankový stav. První, kdo se zapsal do listiny střelců, byl Jakub Boček, který s přehledem proměnil nařízené trestné střílení.

Šance byly poté k vidění na obou stranách, brankou více zaváněly střely BLACK ANGELS, avšak jejich střelecké pokusy končily buď na obranném bloku FBC nebo na skvěle chytajícím Binderovi. Gólová odpověď domácích přišla v čase 8:40. Při rychlém protiútoku dorážel poskakující míček Michal Sládek. Srovnaný stav 1:1.

Bleci dostali možnost tento stav změnit již o pár minut později, když se jeden z ostravských hráčů provinil dvouminutovým faulem. Hráči v černých dresech si naneštěstí nevěděli rady s domácí obranou, tudíž byl stav neměnný. Rozvlnění síťky zařídil o tři minuty později Daniel Chatrný, který přesně mířil po rychlé rozehrávce z rohu. Domácí celek si tak vzal vedení 2:1.

Dvě minuty před koncem úvodní části šli Bleci do čtyřech mužů na hřišti, ale i protentokrát zůstala početní výhoda nevyužita. Naopak se Angels zmáhali k útočným akcím. Obrovskou šanci bohužel neproměnil Tomáš Hanák, který si obhodil i ležícího Bindera. Od inkasování vyrovnávací branky zachránila domácí florbalová hůl jednoho z obránců. Po dvaceti minutách se šlo do šatny za stavu 2:1 pro FBC.

Do prostřední třetiny nastoupili aktivněji domácí, což dokázal po třiceti vteřinách střelou tahem Klimscha. Po chvíli předvedli domácí další nebezpečný protiútok, ze kterého se prosadil Sládek. Domácí tak odskakují na 4:1. Celkově se ve druhé části dařilo více domácím, a to nejen v brankových šancí, ale co se týče i držení míčku a kontroly hry jako takové.

To mohli Bleci zlomit v polovině zápasu, nabídnutou přesilovou hru i přes pár dobrých šancí nedokázali využít. Po chvíli hry se karty na hřišti opět obrátily a do oslabení šli opět hosté. Hru ve čtyřech hráčích Bleci opět zvládli a Radek Hanák zahrozil nebezpečnou střelou, tu naneštěstí ostravský gólman udržel na brankové čáře.

V čase 34:21 se Černí Andělé opět provinili nedovoleným zákrokem, který byl sudím ohodnocen dvouminutovým trestem. Domácí výhodu nezužitkovali. To hosty opět nakoplo a dobře uvolněný Radek Hanák našel správné místo v Binderově brance. Stav po polovině zápasu 4:2. Další příležitost přišla po chybné rozehrávce FBC, o překonání domácího brankáře se postarali jmenovci Boček a Hromada, druhý jmenovaný zařídil skóre 4:3. Po prostřední části svítil na tabuli stav 4:3 pro domácí.

V posledním dějství si Ostrava nechtěla nechat utéct náskok a hned v druhé minutě vrátil svému celku dvoubrankové vedení Lukáš Pešat. V čase 44:26 museli BLACK ANGELS již počtvrté jít na hřiště ve čtyřech hráčích. Tentokrát však domácí početní výhodu po necelé minutě využili a stav byl rázem 6:3 pro domácí celek. O dalších 180 sekund později se BA opět museli obejít bez pátého člena na hřišti, nakonec dvouminutovému tlaku FBC odolali.

V posledních minutách jsme mohli vidět florbal nahoru dolů, šance byly na obou stranách. Tento stav přerušilo vyloučení na straně domácích. Početní výhodu proměnil ve vstřelenou branku Jakub Boček, kterému skvěle nabil na střelu z první Filip Neklan. Snížení na 6:4. Bohužel se po kontaktu v brankovišti zranil Ondra Matiášek a do branky tak musel Daniel Körber, který ke škodě domácích hned inkasoval z trestného střílení.

Za hosty již pouze v šesti upravil Radek Hanák a konečný stav utkání tak byl 7:5 pro domácí FBC. BLACK ANGELS si tak po vcelku vyrovnaném duelu nepřipsali ani bod a odjížděli z Ostravy s prázdnou. Nebyl však důvod zoufat, bylo třeba se soustředit a nabrat síly na pondělní televizní utkání proti Tatranu Střešovice.

DYCKY BLACK!

Sestřih utkání:

Ohlasy po utkání: