V neděli 12.1. jsme se sešli mladší žáci 2007 v Čakovicích na prvním letošním košovém turnaji. Po úspěšném PFC z minulého týdne jsme chtěli navázat na hru, kterou jsme předváděli na turnaji. Jenže každý turnaj je jiný. Naši borci si asi mysleli, že to půjde vše samo. Možná to bylo i z důvodu, že jsme nebyli v týdnu na tréninku kompletní ( lyžařské výcviky atd.). Možná i únava z náročného PFC. Ráno jsme měli sraz v 8:15 na hale v Čakovicích a je nutno si připomenout, že brzký čas zápasy byl stejný i pro soupeře. Turnaj jsme zahajovali s týmem Prague Tigers. Naši hráči byli jako vyměnění oproti tomu jak hráli před týdnem. Všichni jsme si říkali co se stalo. Vůbec se nám nic nedařilo. Míček nám utíkal z hokejek. Netrefovali jsem branku a měli celkově špatný pohyb. Prostě jsme nejezdili po …… jak jsme zvyklí. Tým Tigers zaslouženě zvítězil 7:3. Po utkání jsme se sešli v šatně a promluvili jsme si o výkonu jenž jsme (NE)předvedli. Shodli jsme se na tom, že jsme do utkání nedali vše co umíme. Hold to se někdy stane my však můžeme ovlivnit pouze budoucnost a na to se budeme soustředit.
Po klidném rozhovoru nás čekal druhý soupeř a to byl Tatran ze Střešovic. Náš tým hrál o poznání lépe než v prvním utkání. Diktoval tempo hry, hrál lépe na míčku a zlepšil pohyb po celém hřišti. Zlepšenou hrou jsme zvítězili 3:2. Z tohoto utkání bychom s Leprim rádi vypíchli fakt, že jsme v klíčovým momentech zápasu, kdy soupeř měl zahájit ofenzívu hrou v šesti, jsme ho 3 minuty téměř nepustili na míček.
Tento košový turnaj byl velmi vyrovnaný a tak o složení dvojic které budou hrát o vítězství, o třetí místo a udržení v prvním koši rozhodovalo až skóre mezi jednotlivými týmy. A naše skóre nám přisoudilo soupeře z Barrandova a to Spartu Prahu Blue. Na utkání jsme se těšili, protože je dobře když si můžeme zahrát s kvalitním týmem jako je Sparta. Utkání bylo velice hezké, bojovné a bylo vidět moc krásných akcí na obou stranách. V zápase po většinu času vládlo vyrovnané skóre až do stavu 2:3, kdy se Spartě podařilo odskočit. Náš tým se ale nevzdával a dobýval branku soupeře.Tyčky zvonily, snižovací plast se prohýbal, ale ne a ne to tam spadnout. V závěru utkání jsme se pokusili o hru bez brankáře kde nám Sparta dokázala vstřelit ještě dvě branky na konečných 2:5 pro soupeře. Utkání můžeme hodnotit kladně i když se nám nepodařilo zvítězit.
Hodnocení turnaje je poměrně rozpačité, neboť po TÝMOVÉM výkonu na PFC nás v neděli zradila vlastní hlava. Trenéry mrzí chování a přístup hráčů během utkání a zápasů, kdy jsme se v neděli potýkali s psychickou nevyrovnaností a na lavičce jsme bojovali proti sobě. Určitě se budeme věnovat a připomínat práci s vlastními emocemi, neboť to je alfou a omegou našeho výkonu.
BA 2007-Prague Tigers 3:7
BA 2007-Tatran Střešovice 3:2
BA 2007-Sparta Praha Blue 2:5
Sestava:
Kreibich, Budín, Tandler, Vorel, Bohatý V,Bohatý O, Štoček, Budínský, Pecka M, Pecka O, Robek, Štygler, Sovíček, Hrubeš
Resumé na závěr
1. Pozitivní myšlení (to co jsem zkazil si uvědomím, najdu jiné vhodné řešení a tím to končí. Další mé myšlenky vedou k úspěchům a radosti ze hry). Minulost ovlivnit nemohu. To co se stalo už nezměním a jediné co mohu je reagovat a ovlivnit svůj vlastní výkon a přístup k situaci. Buď se budu rozčilovat a rozhazovat rukama. Nadávat na rozhodčí, hrát až příliš agresivně a faulovat soupeře. Nebo se mohu zaměřit na činnosti, ve kterých jsem silný, rozdýchat se a snažit se pomoci svým výkonem sám sobě a především týmu. Rozhodnutí je však jen a jen na mě.
Pakliže je pro mě těžké myslet na přítomnost a na každý jednotlivý pohyb v mém střídání, jdu se poradit s trenéry, kteří mi vždy pomohou a vždy nalezneme řešení problému.
2. Na hřišti se snažím vymýšlet nové a pestré kličky, které vedou k překonání soupeře. Nezahazuji míček a snažím se soupeře obehrát, obhodit, prohodit, se spoluhráčem přehrát 2v1, oběhnout,…
3. V případě, že kamarád udělá chybu, tak ho podpořím a připomenu mu kličku, zablokovanou střelu, čistě vyhraný osobní souboj, přihrávku, střelu, rozhodnutí, myšlenku, která se mu povedla.
Moc se těšíme na další práci na trénincích, zápasech i mimo ně.
Jirka a Michal.