Ve dnech 7. – 8. května jsme se představili na, kvůli covidovým opatřením, odloženém turnaji PFC SPRING. Na turnaji jsme chtěli dát možnost všem hráčům a tak jsme přihlásili dvě družstva. Bohužel nám přišlo na poslední chvíli několik omluvenek a tak jsme pro tým White hledali posily. Díky spolupráci s dívčí složkou se nám podařilo doplnit stavy hráčů a mohli jsme se tak plně těšit na turnaj. Jak si vedla obě družstva Black a White se dočtete níže.

BA 2012 BLACK

Tým Black složený z herně zkušenějších hráčů měl jen ty nejvyšší ambice. Po prvních zápasech v turnaji jsme byli zvědaví, zda se kluci ponaučili z minulého víkendu, kdy taktéž po dvou poklidných zápasech ten třetí vypustili. Tentokrát tomu tak naštěstí nebylo, a naopak hned čtvrté sobotní utkání bylo pro nás nejtěžší.

V třech střetnutích jsme si hladce poradili s Kladnem, Spartou a Ostravou – JIH. Následně nás čekalo Znojmo. Utkání prakticky nic nechybělo a pro nás to byl skvělý zápas, který nás posunul zase o kus dál. Dlouhou dobu jsme vedli, ovšem pak jsme chtěli pošetřit částečně zraněné hráče a fyzicky jsme pomalu odpadali. Zápas nakonec skončil remízou 7:7, což nám i tak stačilo na první místo. Už před zápasem jsme měli jistý druhý flek, který zaručoval postup do finálové skupiny. Hlavní boj nás tedy čekal v neděli.

Nedělní utkání s Říčany probíhalo jako první tři klání na turnaji a hned poté nás čekala odveta se Znojmem, která dávala tušit, že se jedná o předčasné finále. Do duelu jsme vlétli s chutí a rychle se dostali do vedení. Pak ovšem došlo ke zranění našeho Vašíka a nás čekala nová výzva. Naštěstí jsme měli možnost doplnit jednoho hráče a tak jsme pokračovali ve dvou formacích. Kluci se kousli a zápas končil v poklidném tempu 8:3. Nutno podotknout, že obě utkání se Znojmem byla přínosem pro obě družstva a jsme za ně opravdu rádi.

Vzhledem k ostatním výsledkům ve skupině byl poslední zápas s Děčínem jen formalitou před předáním zlatých medailí a tak jsme se mohli kochat krásnou kombinační hrou kluků. Ti v celém turnaji předváděli krásné kombinace a odehráli turnaj v maximálním nasazení, za což si zaslouží velkou pochvalu! Třešničkou na dortu byl individuální výkon Jirky Kyncla, který přispěl do týmového skóre 28! góly v 7 utkáních a stal se tak nejlepším střelcem napříč všemi kategoriemi na turnaji. S 83 vstřelenými góly jsme se pak stali i nejofenzivnějším týmem turnaje, který pustil za svá záda pouze 15 balonků.

BA 2012 WHITE

Tým White byl před turnajem pro nás velkým otazníkem, jelikož jsme netušili, jak se popasují kluci s holkama. A popravdě řečeno, bylo to pro nás příjemné překvapení. Holky se kluků vůbec nebály a hrály bez ostychu. Až to vyrazilo dech i trenérům holek.

V základní skupině jsme po jedné výhře a remíze získali 4 body a bohužel jen díky horšímu skóre jsme nepostoupili do finálové skupiny, kde by nás čekalo derby s týmem Black. Ve skupině o 5. místo se nám bohužel nezadařilo. V klíčovém posledním utkání proti Panthers, které jsme v základní skupině porazili, jsme se dopustili na konci utkání zbytečného faulu na útočné polovině a darovali soupeři trestné střílení. Ten díky tomu vyrovnal a získal stejně jako my v této části turnaje 1 bod a dostal se i na stejné skóre, které jsme měli my. Rozhodl až větší počet vstřelených branek a tady na tom byl lépe soupeř. Nicméně holky a kluci se nemají za co stydět, předvedli opravdu pěkné výkony, které mnohé příjemně potěšily.

DYCKY BLACK!

Autor článku: Jirka Kolínský