BLACK ANGELS dokázali otočit utkání proti pražskému Chodovu. Pomoc poskytla Blekům i podpora českobudějovických fanoušků, kteří hnali bratry Hanáky za výhrou. Spíše než některý z bratří Hanáků se o obrat postarali Jakub Hromada, Filip Neklan a Jakub Boček. První jmenovaný vsítil hned 5! branek a navrch přidal asistenci. Neklan s Bočkem zapsali shodně bilanci 3 kanadských bodů.

Úvodní dvacetiminutovka se nesla ve vyrovnaném duchu. Oba celky se snažily skórovat již od prvních vteřin zápasu. Bleci neměli k otevření brankového účtu daleko, jejich první šance skončila na tyči Šimůnkovy branky. Prvním střelcem tohoto klání se v čase 2:27 stal chodovský Ondřej Vošta, jenž po rozehrání standartní situace z rohu zamířil do vzdálenějšího růžku branky.

Na vyrovnání nemuseli fanoušci na hale i u televizních obrazovek čekat příliš dlouho. Na začátku šesté minuty našel Daniel Ludvík naprosto osamoceného Matouše Buriana, jenž z první zametl míček za Šimůnka. Skvělou akci předvedl třetí blok Bleků jen pár vteřin po příchodu na palubovku. Zhruba po minutě a půl mohli Bleci překlopit stav zápasu na svou stranu. Po rychlé rozehrávce se Jakub Boček hnal podél mantinelu, faulem ho zastavil Slunečko a odebral se na 2 minuty na trestnou lavici za nedovolené vrážení. Kombinace BA v přesilovkovém deštníku bohužel nepřinesla žádnou vyloženou šanci, kterou by ohrozila hostujícího brankáře.

V čase 9:12 mohli Bleci opravit předešlou nevyužitou přesilovku. Potrestaným byl tentokrát Radim Kafka. Tato početní výhoda se domácím Blekům povedla přece jen o něco lépe, gólovou radost však opět nepřinesla. O to, co se nezdařilo v početní výhodě se po polovině úvodní třetiny postaral již dvoubrankový střelec Matouš Burian. Burian si v běhu narazil s Markem Fryšem, jenž parádní zadovkou vrátil na Buriana, který už jen zakončil tuto krásnou útočnou akci. Hubené vedení nemuselo Blekům vydržet dlouho, naštěstí Matiášek vytáhl luxusní zákrok, jímž uhasil hostující únik.

Vyrovnávací gól hostů vsítil v čase 15:45 Plíhal, jenž využil zmatení domácích, kteří nabyli vědomí toho, že hráči Chodova budou střídat. Do šaten se šlo za nerozhodného stavu 2:2.

Prostřední část začala ve velmi rychlém tempu. Hráči přitvrdili, i co se fyzické hry týče. Na pátou branku si fanoušci museli chvilku počkat. V čase 24:45 překlopil vedení na stranu domácích Jakub Boček. Na akci měl lví podíl i asistující Jakub Hromada, jenž skvělým forčekem za brankou získal míček a zadovkou nalezl číhajícího Bočka. Nebýt hbitého Matiáška, tak mohlo být opět o chvíli později srovnáno. Domácí brankář vyběhl a odkopl míček do bezpečí, čímž zabránil jistému úniku hostů.

Naneštěstí nevydrželo domácím vedení o moc déle, již o 2 minuty později překonal Matiáška na vzdálenější tyč hostující Balatka. O převrácení skóre ve prospěch hráčů v bílomodrých dresech se postaral Daniel Eremiáš. Vávra využil chybě v obraně domácích a Eremiáš pouze uklízel do branky. Chodov jasně zvýšil tempo i důraz a bylo vidět, že chce kormidlo utkání držet ve svých rukou. Hráči BA však nic nevzdali a jejich snaha vyústila ve vyrovnávací gól. Matěj Boček posunul zadovkou na svého bratra a ten pouze předal Filipu Neklanovi, jenž míček zametl do brány hostů.

O chvíli později si hráči role vyměnili. Neklan našel krásným pasem Matěje Bočka, ten však pouze rozezvonil brankovou konstrukci. Domácí BLACK ANGELS bohužel museli prostřední třetinu dohrávat ve čtyřech. Radek Hanák obdržel v čase 38:48 po seknutí dvouminutový trest. Druhá přestávka opět za vyrovnaného stavu 4:4.

Úvod závěrečného dějství dohrával Chodov přesilovou hru, kterou 37 po úvodním buly využil Petr Majer. Jednalo se však o vlastní gól. Petr Majer hledal přihrávkou svého spoluhráče, do trajektorie se však postavil Matěj Boček, jenž smolně odrazil míček za svého brankáře. O minutu později se Marek Fryš odebral na trestnou lavici na 2 minuty za sekání. Hosté opět přesilovou hru využili a dostali se tak do dvoubrankového vedení.

Zbytek utkání už byl v režii domácích BLACK ANGELS, které poháněla skvělá podpora od českobudějovických fanoušků. Ve 45. minutě snížil na 5:6 Jakub Hromada, jenž dostal žabku od Matěje Bočka a ze vzduchu nekompromisně zakončil. O něco později se znovu prosadil Hromada, který rychlým obtočením kolem hostující branky překvapil Vojtěcha Šimůnka. Najednou byli na koni Angels, zvýšená aktivita a hlad po skórování byl jasně vidět. Jednobrankové vedení zařídil pro Černé Anděly Filip Neklan. Zmínit však musíme asistenci Martina Obuškeviče, jenž krásně zavezl do útoku. Celá pětice Chodova tuto inkasovanou branku totálně zaspala.

Posledních 10 minut utkání začalo nebezpečnou šancí hostů, skvělý Matiášek pokus vykryl a drží domácí celek nad vodou. Necelé 3 minuty před koncem uzavřel svůj hattrick Jakub Hromada. Třetí branku Kubovi připravil jeho jmenovec Boček, jenž z rohu vyběhl za branku a z otočky shodil na volného Hromadu. Vedení pro Bleky 8:6 a Chodov šel zkusit štěstí v šesti hráčích v poli. V čase 58:25 přidal čtvrtou branku Jakub Hromada. O 40 vteřin později vsítil Chodovu desátý gól Jakub Renčín. Již svou pátou brankou uzavřel skóre zápasu na 11:6 Jakub Hromada.

Bleci si tak z výjezdního utkání vezou plný počet bodů a tento skalp jim ve výsledné tabulce může velice pomoct. Děkujeme klubu FBC Štíři České Budějovice za pomoc při organizaci utkání a děkujeme 300 fanouškům, kteří hnali BA za vítězstvím.