V současné době bohužel nikdy neví, jak bude vypadat následující sezóna. Chvíli se sice zdálo, že by vše mohlo proběhnout bez větších komplikací, ale se startem soutěží je čím dál více jasné, že to rozhodně nebude snadné.

Některé týmy již musely odkládat první kola z důvodu karantény. Další komplikace se nevyhnuly ani našemu týmu. Pondělní pohárový duel s FbŠ Bohemians Praha jsme byli nuceni odehrát v improvizované sestavě, jelikož náš tým předchozí středu hrál s Kladnem, kde byli někteří hráči pozitivně testování na covid-19. A nákaza se opět nevyhnula ani našemu klubu. Díky včasnému varování ze strany Kladna se nám však podařilo hráče A-týmu včas izolovat od ostatních kategorií. Následný postup jsme pak konzultovali s hygienickou stanicí. Utkání našeho klubu tak není nutné zatím odkládat.

Abychom i v budoucnu předešli hromadnému šíření nákazy, prosíme vás o dodržování základních hygienických opatření (viz. obrázek na konci článku). Podrobnější pokyny, zejména pro pořádání zápasů, připravujeme a budeme je nadále aktualizovat podle aktuálních vládních nařízení a podle opatření České florbalové unie.

Zápas s Kladnem a mnohé další případy tak naznačují, že dohrání všech soutěží opět není jisté. A je pravděpodobné, že situace okolo tréninků se také může měnit. Proto se vedení klubu rozhodlo, že v letošní sezóně bude možné na začátku uhradit pouze polovinu příspěvků. Další platba by tak byla odsunuta na 15. ledna bez jakéhokoliv navýšení. Příspěvky je také po domluvě možné rozložit do splátkového kalendáře. Platby je možné posílat se stejným variabilním symbolem. V případě komplikací by se také nedoplácela plná výše příspěvků. Částka se bude odvíjet od aktuální situace.

Rozložením příspěvků na sebe klub bere riziko snížení příjmů. Toto snížení odhadujeme pro sezónu 2020/21 větší, než byly ztráty na jaře při první karanténě. Jsme přesvědčeni, že rozložení příspěvků do více plateb bude mít pro členy větší hodnotu, než řešení výše kompenzace za část března a duben. Přiznáváme, že očekávání kompenzace bylo způsobeno nešťastnou formulací v jarním e-mailu. Pravdou je, že klubu se náklady snížily jen o malou část. Výpočet přesné částky by však bylo za jednotlivé kategorie s ohledem na provizorní aktivity klubu po dobu první karantény velmi náročné správně stanovit. Jelikož je klub nevýdělečný spolek, byly veškeré ušetřené peníze použity na investice za účelem zlepšení služeb (fyzioterapie na soustředění, tréninky na velké hale pro všechny kategorie od mladších žáků, mimotréninkové aktivity, novinky na následující sezónu).

Dále připomínáme, že možnost zapojit se do „sociálního programu“ stále platí. V této nelehké době si více než kdy jindy uvědomujeme, že se každý může ocitnout v nelehké finanční situaci. Byla by však škoda, kdyby na to musel doplatit hráči či hráčky, které florbal opravdu baví. V případě, že se v takové situaci nacházíte, ale chcete, aby vaše dítě mohlo v klubu pokračovat, zašlete žádost na e-mail svatoslav@blackangels.cz. Rádi vám pomůžeme.

Jedním z nejčernějších scénářů je přerušení nižších a mládežnických soutěží a zákaz trénování na halách. Nejenže bude v takovém případě ohrožen chod klubu, ale zastavil by se i vývoj našich florbalistů. I když doufáme, že tato varianta nenastane, jsme připraveni i na tuto možnost. Budeme mít připravené podobné aktivity, jako byl projekt #blecivkleci na jaře. V žádném případě tedy nebudeme zahálet.

V předešlé sezóně měla část členů zaplacené brankářské akademie, které musely být kvůli koronaviru zrušené. Tyto chybějící tréninky bude samozřejmě možné nahradit v letošní sezóně. Pokud se to týká právě Vás, prosím kontaktujte garanta brankářských akademií na e-mailu pavel@blackangels.cz.

Děkujeme Vám všem za podporu v těchto nelehkých časech. Mnozí z Vás ukázali, že BLACK ANGELS family není jen prázdnou frází a díky Vám jsme stále víc a víc odhodláni dokazovat, že jsme opravdu jedna velká florbalová rodina. I přestože si uvědomujeme, že to v současné době není snadné, žádáme vás o včasné placení alespoň snížené částky za příspěvky. Finanční stabilita je nezbytná pro fungování klubu a opravdu nám to pomůže, abychom i nadále mohli zlepšovat naše služby a poskytovat rozvoj florbalistům a florbalistkám všech kategorií. Vážíme si Vaší dosavadní pomoci a více než kdy jindy uvítáme pomoc a podporu od Vás, našich členů a příznivců florbalu a klubu BLACK ANGELS.