Update: Tento rok se do Falunu bohužel nepodíváme. Švédský výlet se tak pokud nám to bude povoleno uskuteční již za rok, v roce 2021. Více informací ohledně financí za tento rok naleznete dole v článku.

 

Již za měsíc a půl, v termínu 21.-24. května, mají naše družstva vycestovat na největší mezinárodní turnaj Jalas Floorball Cup do švédského Falunu. Vzhledem k opatřením České republiky v souvislosti s onemocněním Covid-19 se množí dotazy rodičů, jak to vypadá s účastí BLACK ANGELS na tomto turnaji.

Švédsko patří k zemím, které se nerozhodly následovat cestu omezení veřejného života. Organizátoři turnaje tak stále pokračují v přípravách a počítá se s tím, že se v nějaké podobě bude konat. Chápou samozřejmě situaci v České republice a dohodli jsme se na rozhodném termínu 30.4., jelikož se nyní nedá předvídat, jaká vládní nařízení budou v květnu pro české občany platná. Pokud bude v tomto termínu stále platit zákaz cestování, účast na turnaji bude k 2.5. oficálně zrušena.

Stejně tak jsme se dohodli, že startovné za naše družstva bude případně uhrazeno až po tomto termínu. Nemusíte tak mít obavu, že přijdete o část svých peněz, když se nikam nepojede.

I pokud nastane ta méně pravděpodobná varianta a bude možné na turnaj vycestovat, nebudeme nikoho k účasti na turnaji nutit. Situaci bychom následně řešili po dohodě napříč klubem.

Věříme, že situace uvnitř ČR bude už v tomto termínu dovolovat akce pro mládež v rámci ČR – reálně se již nyní hovoří o obnovení školní docházky v průběhu května. V takovém případě bychom jako náhradu za švédsky výjezd a vhodnou formu restartu klubové činnosti doporučili postiženým družstvům účast na prodlouženém víkendu na Přimdě.

Po oficiálním zrušení účasti na turnaji, ke kterému případně dojde 2. května, dojde k vrácení poplatků za turnaj. Podle vašeho zájmu bude možné se domluvit buď na zaslání celého účastnického poplatku zpět na účet, nebo na změně účelu zaplacené částky pro úhradu jiných klubových akcí – Přimda, Polička, letní turnaje v ČR.