První televizní utkání této sezóny sehráli BLACK ANGELS se soupeřem z pražských Střešovic. Tatranští si i přes určitá zaváhání zápas nakonec pohlídali a porazili Černé Anděly 9:6. Z pohledu Bleků to byl ale velmi bojovný výkon, který možná hráče v červených dresech dokonce překvapil a v některých chvílích si nevěděli rady, jak hráče ANGELS rozhodit.

Televizní utkání pro BLACK ANGELS začalo velmi dobře, již v druhé minutě se Marek Fryš dostal ke střele, kterou sice Lukáš Kříž vyrazil před sebe, pro hosty se však naneštěstí míček odrazil od Milana Meliše až do branky. Po vlastním gólu stav pro domácí 1:0. Na odpověď hostujícího celku se nemuselo čekat dlouho. Zkušený navrátilec Marek Beneš vyslal bombu na Daniela Körbera, který ji dokázal vyrazit před sebe, tam již ale stál připravený David Šimek, který uklidil poskakující míček za Körberova záda.

Následně byl Tatran mnohem aktivnější, což proměnili ve vstřelenou branku v čase 6:57. Nahrávající Kolísko nalezl před bránou volného Petra Brautfergera. Nedlouho po této akci se svým uměním blýskl Jakub Boček. Filip Neklan si všiml svého spoluhráče, jak zabíhá za tatranskou obranu a vyslal mu naprosto přesnou přihrávku. Jakub Boček poté krásně trefil vrchní růžek hostující branky. Vyrovnaný stav 2:2.

Po inkasování se hosté zmobilizovali a hrozili nebezpečnými šancemi, které naštěstí končily na domácím obranném bloku, popřípadě na pozorném Körberovi, který skvěle vyřešil nebezpečný závar před svou svatyní. Vcelku dobrou hru narušil domácím nedovolený zákrok, který byl rozhodčím oceněn dvouminutovým trestem. V posledních vteřinách úvodní části hosté využít přesilovou hru nezvládli. Stav po první části 2:2, střelecká statistika zvýhodňuje BLACK ANGELS v poměru 10:7.

Do prostřední třetiny šli domácí v nevýhodě, oslabení i přes nebezpečné střely Tatranu ubránili. Později si hráči Střešovic získali vedení po krásné souhře Němeček – Beneš – Havlas, který zakončoval za ležícího brankáře. O dva góly navýšil opět Matěj Havlas. Po krosové přihrávce skrz domácího obránce překonal domácího gólmana. Po necelé minutě odpověděli i domácí. Jakub Boček z rohu našel volného Obuškeviče před bránou, který pak dopravil míček za překvapeného Kříže. Stav 4:3 pro hosty.

Poslední minuty druhé části se odehrávaly v klidném tempu, vyčnívající akcí byl únik Tomáše Hanáka, který se snažil obhodit Kříže kličkou, skórovat však nedokázal. Poté ještě Kříž zákrokem maskou likvidoval střelu Jakuba Hromady. Do šaten se šlo za stavu 4:3 pro hosty.

Třetí dějství utkání mezi BLACK ANGELS a Tatranem Střešovice nabídlo celkem 8 vstřelených branek. Jako první, kdo rozvlnil síť za zády brankáře byl v čase 40:45 David Šimek. Později byly obě strany potrestány dvouminutovými tresty, za Tatran si šel sednout Matěj Havlas a za Bleky to byl Jakub Hromada. Nedovolené zákroky obou hráčů se jevily jako vcelku zbytečné, branka za stavu 4 na 4 nepadla.

Pro Bleky vykřesali naději bratři Hanákovi, kteří po krásné souhře zpoza brány snížili na 4:5. Bohužel pro domácí jednobrankový rozdíl nevydržel moc dlouho. Nedovoleným zásahem mimo brankoviště se provinil Daniel Körber, za což bylo nařízeno později proměněné trestné střílení. Dvoubrankový náskok pro hosty.

O další dvě branky se v rozmezí minuty a půl postarali Brautferger a Šimek, kteří tak uzmuli Tatranu vedení 8:4. Velké brankové manko snížil o jednu branku Jakub Hromada. Později na něj navázal nenápadnou střelou ještě Martin Obuškevič. Stav 8:6 pro hosty. V posledních minutách pendloval Daniel Körber mezi bránou a střídačkou, Bleci se však v šesti hráčích prosadit nedokázali. Naopak výhru 9:6 pro Tatran pečetil v čase 59:53 Marek Beneš.

Bleci si tak z televizního utkání neodnesli ani bod. Co se jim nedá odepřít, je jejich bojovný výkon. Soupeři mnohdy dokázali velmi dobře zatopit a celkově vstřelili Tatranu šest branek, což není vůbec špatný výsledek. Nyní je důležité si chyby ze zápasu projít na videu a poučit se do nadcházejících mačů. Děkujeme divákům z řad našich hráčů za hlasitou podporu našeho A-týmu!

DYCKY BLACK!

Sestřih utkání:

Ohlasy po utkání: