Je neděle 4.10. a do retro haly ve Střešovicích se sjíždí k prvnímu soutěžnímu turnaji náš nově vznikající tým elévek. Sezónu začaly naše hráčky v 1. koši.

Elévky se sešly v sestavě: Lea Kurzova (G), Emča Citterbartová, Kája Hrníčková, Anetka Klabalová, Aďa Koželuhová, Denča Novotná, Verča Pospěchová, Kačka Rachůnková a  Rozárka Morisáková. Sezónu začínáme od nuly, v sestavě máme úplně čtyři nové hráčky ročníku 2010 a 2011 a jednu 2013.

Na první společné poradě jsme si řekli pár pokynů, ale hlavně jsme si popřáli pěkný herní zážitek. Také jsme se předháněli, kdo měl lepší snídani. Už před prvním utkáním s týmem Wizards DDM Praha 10 bylo na našich hráčkách vidět velké nadšení a  chuť soupeřky porazit, což se také po velkém boji podařilo (výsledek 8 : 6 ve prospěch BA).

Druhými soupeřkami BA byly zkušené hráčky FAT PIPE FLORBAL z Chodova. Zkušenost soupeřek byla znát, navíc naše střelkyně narážely na výborně chytající brankářku Chodova. I přes porážku 3 : 8 podaly naše hráčky nejlepší výkon z celého dne.

Hráčky BA čekaly v boji o 3. místo soupeřky z ACEMA Sparta Praha. Také Sparta zcela omladila tým, naše dívky však byly hladovější po vítězství, všechny chtěly střílet branky, zapomínaly však na lepší bránění. Hra nepostrádala bojovnost hráček obou týmů, nakonec se soupeřky rozešly divokým výsledkem 19 : 8 ve prospěch BA.

Trenérský tým ve složení Martin Morisák a Naty Churáčková (Naty zažila trenérskou premiéru) i hráčky si turnaj užili, na našich dívkách bylo vidět, jak je hra baví. Neřešili jsme výsledky, nejvíce nás potěšila kolektivní hra, bojovnost a vzájemná chvála. První turnaj ukázal nejen na nedostatky a přednosti jednotlivých hráček, ale především to, že se u malých nadějí vydáváme správnou cestou.

Jedinou skvrnou na celém dni byla nepřítomnost rodičů způsobená nařízením vlády kvůli šíření covidu-19. Ale děti pak svým rodičům vše vyprávěly cestou domů. Věříme, že se opět situace s pandemií dostane co nejdříve do normálu a že budou moci rodiče i ostatní rodinní příslušníci našim hráčkám a hráčům fandit.

Autor: Martin Morisák