Výlet na venkovní půdu do Brna naštěstí pro hostující Bleky dopadl ziskem 3 bodů po výhře 5:3. Celý zápas jsme mohli sledovat napínavý florbal, kde si každý divák našel něco svého.

V první třetině již ve 34 vteřině poslal BA do vedení Jakub Renčín po přihrávce našeho kapitána, Jana Hněvkovského. Nakrátko jsme se dostali do vedení, avšak domácím srovnání netrvalo dlouho a prosadil se René Slezák.

Po uklidnění hry přišel bohužel faul od Hněvkovského, který si šel na 2 minuty sednout za sekání. Naštěstí Bleci zvládli oslabení ubránit, avšak po akci Ondráčka s Bromem, prvně jmenovaný navýšil skóre na 2:1. Před koncem třetiny Bleci ztratili tempo a do šaten se šlo za stavu 3:1 pro Hattrick.

Ze začátku druhé třetiny bylo naše mužstvo aktivnější. Snížení v čase 23:03 zařídil po pasu od Vojtěcha Novotného Kuba Hromada. Lepší a energičtější hra vyústila pro Bleky v další branku, tentokrát od levého mantinelu vyslal nechytatelnou bombu Jan Kopecký. Po druhé dvacetiminutovce 3:3.

Poslední část byla ze začátku dosti nervózní, oba celky spíše čekaly na chybu soupeře. Branku na 4:3 vstřelil po odrazu z volného úderu kapitán, Jan Hněvkovský. Pět minut před koncem zápasu mohli domácí zápas po vyloučení Jana Kopeckého ještě zdramatizovat. Naštěstí po ubráněném oslabení rozhodl po kombinaci s Tomášem Hanákem právě Kopecký. Bleci tak dokonali venkovní obrat na 5:3 a vezou domů velice cenné 3 body.

Autor článku: Jakub Lubina

Sestřih z utkání:

Ohlasy po utkání: