Po velice dlouhé pauze jsme se v pondělí nakonec dočkali 1. kola Livesport Superligy. BLACK ANGELS v televizním utkání vyzvali FbŠ Bohemians Praha. S Bohemkou se Bleci utkali již minulý týden v pohárovém utkání. Z tohoto střetnutí vyšla vítězně Bohemka, která vyhrála zápas pohodlně 10:3. V pondělí tak měli hráči BA klokanům co vracet.

Zápasy těchto dvou týmů bývají gólové hody. Není se tedy čemu divit, že všichni očekávali atraktivní utkání. První třetina sice začala opatrně, nakonec ale i tak dostála příslibu atraktivního florbalu. Za Bleky otevřel skóre Matěj Boček a i přestože Bohemka záhy vyrovnala, Bleci v aktivitě dopředu neustali. Podařilo se jim zvýšit a do konce třetiny si vytvořili ještě další šance. Žádnou z nich se naneštěstí nepodařilo využít. Naopak pár vteřin před koncem skvěle chytající Matiášek kapituloval po krásné střele Filipa Formana, který tak zajistil hráčům v zelenobílých barvách klidnější přestávku.

Druhá třetina byla také vyrovnaná. Bohemka se ujala vedení, ale dobře zafungovalo bratrské duo Hanáků. Po vybojování míčku v rohu Tomáš přihrál na Radka a zařídili opět remízový stav. Následoval fyzicky náročný florbal, kdy ani jeden tým nechtěl zbytečně dostat gól. Šance však byly na obou stranách. Po čase však získávala navrch Bohemka. Nicméně Bleci hráli dozadu poctivě a v udržení nerozhodného stavu velice pomáhal, mnohdy i akrobatickými kousky, Ondřej Matiášek. Když už to vypadalo, že se do šaten půjde opět za nerozhodného stavu, znovu udeřila Bohemka jen pár vteřin před ukončením druhé části.

Do třetí třetiny vlítli klokani po hlavě. Hned za 30 vteřin zvýšili svůj náskok a začali hrát velice aktivně směrem dopředu. Ze začátku se Blekům dařilo silnému nátlaku bránit, ale nakonec Matiášek musel lovit míček z branky ještě dvakrát. Pět minut do konce se kouč hostí, Tomáš Janeček, rozhodl zkusit hru v šesti. To nakonec nepřineslo úspěch a Bohemka tak pouze přidala další dva góly. Diváci tak mohli na televizních obrazovkách vidět opravdu atraktivní utkání, které nakonec skončilo 9:3 pro FbŠ Bohemians Praha.