Už je to za námi! Historický okamžik pro celý klub se udál v pondělí 25. listopadu, kdy náš A-tým poprvé vstoupil na hřiště i pro diváky televizních obrazovek. Navíc ve žhavém televizním derby proti FbŠ Bohemians.

Už půl hodiny před začátkem utkání bylo jasné, že návštěva bude velká. Tribuna se totiž začala dost rychle zaplňovat. To, že ale návštěva více než dvojnásobně překročí dosavadní klubový rekord asi úplně nikdo nečekal. Na zápas totiž dorazilo 680 diváků! A co navíc, niko netušil, že uvidí takovou přestřelku.

Skóre zápasu rychle otevřel Vojtěch Zezulka, kterému se podařilo umístit míček do branky domácího brankáře Matiáška již po 53 vteřinách. Šance se tvořily na obou stranách, více ale těžila Bohemka, která v osmé minutě po brance Krebnera zvýšila na 2:0. Pak se ale ozvala první lajna domácích. Hromada s Renčínem šli do přečíslení a odražený balonek do branky dostal Jakub Boček! O dvě minuty později předvedl individuální akci Renčín a srovnal zápas na 2:2! Bohemka však ještě v 15. minutě zvládla vrátit vedení na svou stranu, když se trefil Cabejšek a za stavu 2:3 se šlo do šaten.

Druhá třetina byla na góly o hodně bohatší. Bleci jej bohužel začali vyloučením, ve kterém skóroval Forman a zvýšil na 4:2 pro Bohemians. O pár vteřin později přidal svůj druhý gól Cabejšek a hosté odskočili na rozdíl tří branek. Vyloučení pak přišlo i na druhé straně. Bleci sice přesilovku nevyužili, ale těsně po ní snížil Boček po přihrávce Hromady. Pak ale přišla chyba na domácí straně a tu nekompromisně ztrestal Šárka a znovu domácí prohrávali o tři góly. Ve 31. minutě pak ještě zvýšil Kuncman a Bleci střídali brankáře. Do hry tak vstoupil Daniel Körber. Za nedlouho se však znovu ozval Forman a Bohemka vedla už o 5. Po nahrávce Kopeckého pak dokázal snížit kapitán Hněvkovský, ale klokan Krebner za chvíli proměnil trestné střílení a s Bleky to už vypadalo bledě. Navíc přišlo blekovské vyloučení. To však domácí ustáli a začalo jejich pár minut slávy. Ve 39. snížil po nahrávce Hromady Renčín. O necelou minutu později natáhl Bauman a vymetl všechny pavučiny, co Hyršl v brance měl. A dalších 9 vteřin stačilo, aby Boček dovršil hattrick a do šaten se šlo za stavu 7:9.

Ve stejném duchu jako 2. třetina skončila začala i třetí. Po 47 vteřinách po nahrávce Bočka skóroval Renčín a snížil na 8:9. Pak ale přišlo zbytečné vyloučení a Bohemka trestala, když hattrick dovršil i Krebner. Na něj navázal ještě Šebek a Bohemians zase vedli 11:8. Přes velkou snahu a hru bez brankáře na konci zápasu dokázali Bleci po trefě pouze snížit na 9:11. I přes prohru šlo o napínavý zápas se skvělou atmosférou, za což patří poděkování všem divákům!

Děkujeme!

A kdo by chtěl zase vidět Bleky v TV má šanci hned 2. prosince, kdy od 19:30 hrajeme proti BRNU!