Čtyři naše týmy se zúčastnily letošního turnaje Czech Open. Nejlépe se představil náš elitní A-tým, který dokráčel k vítězství v kategorii PRO.

Mužský A-tým vstoupil do turnaje dobře. Nejprve ve skupině porazil vysoko 8:1 druholigový švýcarský celek Red Devils Altendorf. Ani v dalších zápasech neměli velké problémy a po výhrách 5:3 nad Štíry z Budějovic, kde se proti sobě utkali bratři Hanákovi proti sobě, a 12:4 nad FBC Plzeň. V další kvalifikační skupině si BLACI poradili s lotyšským Talsu NSS 6:1 a poté taky s Gullivers Brno 4:2. Do play off tak Blaci vstupovali z nejlepší možné pozice a do čtvrtfinále los přisoudil Karlovy Vary.

Všichni mají v živé paměti semifinálové boje play off 1.ligy mužů. Karlovy Vary nám měli co vracet. Přesto zařčátek vyšel dle představ nám a hned v první minutě nás duo Bočků dostalo do vedení. Dvoubrankové vedení obstral Hněvkovský. Druhá dvacetiminutovka byla divočejší a nídla hned pět branek. Důležitým aspektem bylo ubránění dvou oslabení a přidávání branek. Výhra 5:2 znamenala postup do semifinále!

 

V něm na náš tým čekali Guliveři z Brna. Soupeř, se kterým se tým utkal den předtím. Začátek jako přes kopírák ze čtvrtfinále a dvojčata Bočkovi hned v první minutě obstarala vedení. První polovina byla jednoznačná a další tři branky v brněnské brance znamenali velmi slušný náskok. Druhá polovina nebyla již tak dominantní, přesto diváci mohli sledovat další dvě Blackovské trefy. Výhra 6:1 a postup do finále!

Vyvrcholení celého Czech Open a poslední zápas turnaj. To bylo finále kategorie Pro, kdy vítěz si mohl zajistit účast v elitní kategorii. Soupeřem byl tým FBC Plzeň, tedy tým, který A-tým porazil v základní skupině 12:4. Vstupy do utkání Blackům šly a také v tomto zápase hned v prvním střídání přišla branka. Třetí z party Bočkové lajny Kuba Renčín poslal Blacky rychle do vedení. To byla jediná branka prvního poločasu opatrného finále. V té druhé se začalo něco dít, když si Bauman nešťastně srazil pokus Malého za záda Korbera. Rychlou odpověď obstaral Král, který byl vyzván ke skórování přesným pasem nadějného juniora Buriana. Důležitou branku vzápětí vstřelil další junior Bouček. Po pojistce Renčína v přesilové hře to již vypadalo s Blacky dobře. Poslední finálovou tečku obstaral brankou Novotný. Blaci tak vyhráli na turnaji všech osm zápasů a před vstupem do superligové sezóny se ukázali v dobrém světle. Individuální ocenění získalo produktivní duo Kuba Boček a Kuba Renčín. Příští rok se Blaci představí v elitní skupině.

Ostatním týmům se již tolik nedařilo. Junioři v nově vzniklé kategorie U21 sice porazili finalistu turnaje Chodov, ale to bylo vše. Těsná prohra s Wilerem Ersigenem (3:5) a následný výbuch s Churem (1:7) znamenal zápas v předkole se Startem. Ten bohužel kluci také prohráli (2:3) a junioři tak skončili již v osmifinále turnaje. Mužský rezervní B tým odehrál povedené zápasy ve skupině. Stopku jim v šestnáctifinále vystavila Florbalová škola Plzeň. Druhý rezervní tým Dasta vypadl hned v prvním kole play off a skončil na turnaji s bilancí dvou výher a dvou proher.

 

#bafamily