Muži mají za sebou první zápasy v play off. Report z jejich čtvrtfinálových zápasů 1.ligy mužů z Čakovic naleznete v tomto článku.

A tým si jako první překážku před Superligou vybral tým, který v historii vychoval několik reprezentantů včetně současného kapitána české reprezentace Matěje Jendrišáka a bojoval s bratry Kožušníky o výhru v celé soutěži. Soupeřem BA ve čtvrtfinále play off 1.ligy mužů je Exelsior Havířov. Ten sice skončil letos až na sedmém místě tabulky, ale trenér týmu Tomáš Janeček věděl, že tým nečekají lehké zápasy. „Určitě to nebudou tak jednoznačné výsledky jako v základní části. Nesmíme nic podcenit a hlavně neusnout na vavřínech. Nicméně si myslím, že poučení máme ještě v živé paměti z loňského play-off. Havířov je velmi zkušený tým, který v loňském roce vyhrál základní část a bojoval do poslední chvíle o postup do Superligy. Rozhodně nás tak nečeká jednoduchá cesta. Pokud ale chceme postoupit do nejvyšší soutěže, tak musíme porazit každého a série s Havířovem nás může perfektně připravit do dalších bojů,“ řekl k výběru soupeře Janeček.

Blaci dokázali po výhře nad Hattrickem na jeho hřišti vyhrát základní část, přesto je všem jasné, že play off je úplně jiná soutěž. „Před sezónou jsme si dali jasný cíl a malými krůčky se k němu pomaličku přibližujeme. Vyhrát základní část byl jeden z dílčích cílů, který se nám už podařilo splnit. Podstatnější pro nás však je, že se zápas od zápasu zlepšujeme. Letos jsme zase o něco silnější a především o rok zkušenější. Teď to jen musíme prodat v zápasech play-off, kde se opět začíná od nuly. Základní část už je minulostí“, zhodnotil základní část před začátkem série Tomáš Janeček. To nejproduktivnější hráč týmu v základní části viděl sérii dost podobně, ale svému týmu před začátkem série věřil. „Ačkoliv se může zdát, že vzájemné zápasy vypadaly rozdílem třídy, tak v Playoff to bude určitě jinak a bude to boj o každý centimetr hřiště!  A můj tip na výsledek sérii je jednoznačný, pokud potvrdíme formu z posledních zápasů a já vím že ano, tak vyhrajeme 3:0″

První dva zápasy se odehrály v Praze v Čakovicích. První zápas byl z obou stran velmi opatrný. Blackům pomohla rychlá branka Kopeckého, který těžil z dobré práce Bočka. Žádný tým nechtěl udělat chybu a 160 diváků sledovalo po první brance vyrovnanou bitvu. Rozhodující moment zápasu přišel v druhé půlce druhé třetiny. Domácí třemi brankami odskočili. Když pak Renčín kompletoval hattrick za stavu 7:3, vypadalo to, že už je hotovo.Jenže havířovští se nevzdávali a ve třetí třetině se dokázali vrátit brankami v přesilových hrách. Závěr byl hektický s vyloučeními na obou stranách, ale pojistku do prázdné branky přidal Hromada. První zápas Blaci vyhráli 8:5 a připsali si důležité první vítězství.

BLACK ANGELS – Florbal Exelsior Havířov 8:5
branky: 2. Jan Kopecký, 12. Jakub Renčín, 25. Dan Moravec, 34. Jakub Boček, 36. Jan Kopecký, 40. Jakub Renčín, 49. Jakub Renčín, 60. Jakub Hromada – 8. Jakub Holeš, 29. Jakub Vilím, 47. Marián Kloza, 49. Marián Kloza, 52. Daniel Filip; rozhodčí: Jiří Dolanský – Vojtěch Sýkora; vyloučení: 3:3; využití: 0:2; diváků: 160; zásahy brankářů: Daniel Körber 26 – Vojtěch Stefan 27; po třetinách: 2:1, 4:1, 2:3;

Komentář domácího trenéra Petra Pajera: Vyhráli jsme. Děkujeme divákům za podporu.
Komentář hostujícího trenéra: Dnes se potvrdilo, že playoff je úplně jiná soutěž. Byli jsme více než vyrovnaným soupeřem vítěze základní části. Měli jsme mnoho šancí, ale bohužel se hrozně nadřeme na gól. Na konci jsme byli na koni a věřil jsem, že zápas otočíme. Bohužel dvě slepené vyloučení nás zase posadily na zem. Pokud budeme hrát jako dnes, bude to ještě dlouhá série.

Ve druhém zápase o 24 hodin později byl začátek utkání ve znamení aktivity obou celků. Oba brankáři měli dost práce a BA vstoupilo do utkání lépe, když dvěma brankami v krátkém sledu odskočilo. Havířov pak měl možná o něco více ze hry, ale Körber byl pozorný a nestačil v první třetině jen na střelu Vilíma. Ve druhé třetině vidělo 145 diváků branky jen do sítě Stefanovy branky. Střeleckou aktivitu dokázali přetavit v branky Pícha s Renčínem. Třetí třetina přinesla mnoho emocí a vyloučení. To svědčilo domácím, kteří přidávali další branky. Renčín jako v prvním utkání zkompletoval hattrick a druhou branku v zápase přidal také Kopecký. Vilímova kosmetická úprava brankou v oslabení nic neměnila na přesvědčivou výhru 9:2.

BLACK ANGELS – Florbal Exelsior Havířov 9:2
branky: 7. Vojtěch Ježek, 8. Jan Kopecký, 24. Jan Pícha, 27. Jakub Renčín, 29. Jakub Renčín, 44. Jakub Hromada, 45. Jakub Renčín, 52. Jan Kopecký, 60. Tadeáš Velechovský – 15. Jakub Vilím, 50. Jakub Vilím; rozhodčí: Jakub Furmánek – Vlastimil Šolc; vyloučení: 2:5 + Erik Šochman (FLH) OS; využití: 1:0; diváků: 145; zásahy brankářů: Daniel Körber 21 – Vojtěch Stefan 27; po třetinách: 2:1, 3:0, 4:1;

Komentář domácího trenéra Petra Pajera: Vyhráli jsme. Zatím je to jen 2:0. Díky moc za diváckou kulisu!
Komentář hostujícího trenéra: Pro nás krutý výsledek. Kdybychom po 1. třetině vedli 9:2 asi by se nikdo nedivil. Bohužel nejsme dlouhodobě schopni proměnit vyložené šance a pak lacině inkasujeme. Od půlky zápasu už to z naší strany byla křeč a nedisciplinovanost. Z Prahy vezeme dvě prohry a dva zraněné hráče, ale i přesto se pokusíme se sérií ještě něco udělat.

Další zápasy čeká A tým o víkendu v Havířově. V sobotu mohou Blaci sérii ukončit. Pokud se to nepovede, nápravu budou mít muži v neděli. V případě postupu čeká Áčko lepí z dvojice Karlovy Vary – Kladno. Zde vede v sérii západočeský celek 2:0.