V neděli 16.2. odehrály Mlžky White turnaj v prvním koši, který se konal na Děkance. Holky se tentokrát sešly v trochu jiném složení, než byly doposud zvyklé. Původní hráčky týmu Black byly doplněny elévkami z týmu White a ze střídačky je podporovali Ilona, Jirka a Martin.

Sestava: Anežka Veselá (G+pole), Ilona Hlavínová (G+pole), Nela Rusňáková, Beata Blaško, Alžběta Švábová, Eliška Švábová, Ema Kratochvílová, Emma Diepoltová, Kačka Mrhalová, Terka Morisáková, Kačka Rachůnková, Linda Hrnčířová.

Výsledky:

TEXAS LONGHORNS DDM P6 vs. BA – 5:3

BA vs. FbŠ Bohemians bílé – 2:11

ACEMA Sparta Praha BLUE vs. BA – 3:6

 

TEXAS LONGHORNS DDM P6 vs. BA

První zápas, ve kterém jsme narazily na TEXAS, byl od začátku poměrně vyrovnaný, ale soupeřky byly úspěšnější v zakončení a v polovině jsme prohrávaly 1:3. Ve druhém poločase se nám podařilo dotáhnout na rozdíl jednoho gólu a trenéři si vzali oddechový čas. Bohužel po taktické poradě pískl rozhodčí začátek hry dřív, něž stačila naše gólmanka Anežka zakleknout v bráně a místo našeho vyrovnání jsme tak inkasovali rovnou z buly. Náš protest nebyl rozhodčím uznán a holky už ve zbývajícím čase s výsledkem nedokázaly nic udělat. Konec tedy 5:3 pro TEXAS.

Góly: Ema K., Beata, Nela

BA vs. FbŠ Bohemians bílé

Druhý zápas proti budoucím vítězkám z Bohemky byl od začátku víceméně v režii soupeřek. Nám se nedařilo kombinovat, střely šly všude možně, jen ne do brány a potýkaly jsme se i s pohybem po hřišti. Ani timeout a důrazné pokyny nepadly na úrodnou půdu a zápas pro nás skončil nelichotivým výsledkem 2:11.

Góly: Ema K., Emma D.

ACEMA Sparta Praha BLUE vs. BA

V zápase o udržení jsme narazily na Spartu, která sice standardně podává lepší výkony a bojuje o vyšší příčky, ale tentokrát byli v početně slabší sestavě, než jsme běžně zvyklí. V tomto zápase do brány zaklekla Ilona a Anežka nastoupila do obrany. Obě se svých rolí zhostily na výbornou a díky podpoře ostatních hráček jsme po půlce vedly 3:1. Hra už vypadala na pohled lépe, dokázaly jsme si nahrát a lépe jsme si hlídaly hráče. Přestože soupeřky se v jednu chvíli dotáhly na rozdíl jednoho gólu, dokázaly jsme nakonec vyhrát 6:3.

Góly: Beata, Anežka, Kačka M., Nela a 2x Ema K.

První koš jsme tedy udržely, ale čeká nás ještě dlouhá cesta. Je potřeba pracovat na přihrávkách, pohybu se zvednutou hlavou, průchodu přes střed hřiště a ne jen podél mantinelů, důrazu před oběma brankami, zrychlení po získání míčku a tak dále. No, je toho dost. Pozitivní ale je, že ani nepříznivý výsledek ve druhém zápase holky nezlomil a bojovaly až do konce.

Autorka článku: Zuzana Jirásková.