Na Nisu jsme vyrazili poprvé v historii se dvěma týmy mladších žaček. A strategie rozdělit tým na dva přibližně stejně silná družstva se ukázala jako výborná. Získali jsme spoustu hracího času na hřišti. Složení obou týmů pro turnaj pomohly určit trenérům i dívky. A podařilo se opravdu dobře naladit.

Oba týmy Black i White předváděly po celý turnaj parádní florbal, každý tým hrál trochu jiným stylem, který spojovaly pouze principy naší hry: týmovost, rychlost, spolupráce,  kreativita. Oba týmy ve svých skupinách nezaváhaly a zaznamenaly pouze vítězství:

Tým Black: Bohemians zelené 14:3, Litvínov 11:2, Wierzchovo POL 6:4, Sparta 6:2, Unhošť 19:1

Tým White: Ústí 14:1, Mladá Boleslav 9:4, Bohemians bílé 10:7, Dobruška 10:3,  Jedynka POL 12:3, Turnov 6:3.

Po vítězství obou týmů ve skupinách jsme si užili pěkné sobotní odpoledne v Městském bazénu a pohodový večer na penzionu. A v neděli nás již čekalo play-off. To se stalo krásným zážitkem a odměnou za poctivě odtrénovanou sezónu. Že se tým probudil do dobré nálady bylo znát již na novém pokřiku Váňo, Váňo Ivane…., který nás provedl celým play-off.

Čtvrtfinále: Black – Dobruška 9:2, White – Bohemians zelené 8:0

Semifinále: Black – Wierzchovo POL 8:3, White – Sparta 5:1

A sen se stal skutkem. K parádním výsledkům pomohla i skutečnost, že oba týmy hrály svá čtvrtfinále i semifinále ve stejný čas na hřištích vzdálených pouze několik metrů od sebe. A tak pro všechny diváky nastala možnost nahlédnout na naši týmovost a sílu.  Po rozcvičení na obou hřištích se týmy na chvilku sešly a daly si hromový společný pokřik na jednom hřišti před zápasem, a následně pokřik slavící vítězství obou týmů i po zápase. A určitě se tyto momenty staly nejhezčími i pro nás trenéry, takhle chceme naše hráčky vidět, podpora, sounáležitost, radost ze hry.

Splnil se tedy sen, o kterém jsme raději během turnaje ani nehovořili, oba naše týmy postoupily zcela zaslouženě do finále. Finálovou sestavu trenéři ponechali dívkám a neskutečně si užili finálovou bitvu obou týmů, které po několika zvratech skončilo 6:6. A to i za významného přispění elévek, které naše hráčky během většiny utkání doplňovaly. O vítězi celého turnaje rozhodly nájezdy až v dodatečné 5. sérii. Celkovým vítězem se tak stal tým Black před druhým týmem White, ale pro nás byl vítěz znám již před finále – všechny hráčky BA, které se turnaje zúčastnily!

Letošní Nisaopen byl parádním představením a ukázkou toho nejlepšího, co jsme se naučili. Rychlý, kombinační a týmový florbal po celou dobu turnaje také ukázal, že na další zápasy našich ročníků dívek 2006-2007 se opravdu můžeme jenom těšit. Děkujeme všem za podporu.

Trenéři Martin a Vláďa