V neděli 27.9. se konalo 1. kolo ligy mladších žákyň, na které jsme vyrazili s oběma BA týmy (Black & White) do Mladé Boleslavi. Účast v prvním koši si z minulé sezóny přinesl tým White, který tentokrát nastoupil ve složení – Áďa Černá, llča Hlavínová, Terka Morisáková, Kačka Mrhalová, Anežka Veselá, Bára Vorbsová a Marťa Zemanová.

Ve druhém koši nastoupil tým Black ve složení – Bea Blaško, Emma Diepoltová, Linda Hrnčířová, Laura Molčanová, Kačka Nováková, Ema Radoměřská, Nela Rusňáková.

Tým White se v prvním zápase potkal s FATPIPE Tigers Start98 Kunratice. Na to, že to byl první zápas od 9 hodin ráno, který bývá většinou ovlivněn rozespalostí, holky podaly velmi pěkný bojovný výkon. Až na pár výjimek fungovala obrana i útok a zápas skončil výhrou 8:5 (v bráně nás podržela Ilča).

Druhý zápas proti FbŠ Bohemians white už byl o poznání těžší. Utkání od prvních vteřin probíhalo ve vysokém tempu, soupeř nás od začátku přehrával. Během zápasu jsme dokázali proměnit pouze dvě gólové šance (oba góly vstřelila Ilča, která tentokrát nastoupila v poli, v bráně ji vystřídala Anežka). Zápas nakonec skončil vítězstvím 2:9 pro Bohemku.

Ve třetím zápase jsme si to rozdali s Tatranem Střešovice o celkové třetí místo. Souboj byl z počátku poměrně vyrovnaný, postupně jsme však měli nad soupeřkami navrch. Dařilo se nám proměňovat šance a zároveň účinně bránit. Poslední utkání skončilo zaslouženou výhrou 9:6 (v bráně opět Anežka).

Tým Black s Nelčou v Bráně si v prvním jednoznačném zápase poradil s týmem Rudná Panthers Praha BLACK. Tým Panterů hrál pouze sice ve čtyřech, ale bojoval statečně. Od počátku jsme na hřišti dominovali jak herně, tak gólově.

Ve druhém zápase jsme narazili na zkušenější tým Florbalové akademie MB 2009. Zápas byl vyrovnanější, hráčky BA Black udržovaly vedení do vítězného konce. Utkání skončilo poměrem 4:2 ve prospěch BA Black.

Ve třetím zápase se rozhodovalo o vítězi turnaje a postupu do první skupiny. Tým BA Black narazil na zkušeného soupeře – tým FAT PIPE FLORBAL CHODOV. Mlžky z Chodova předčily naše hráčky jak fyzicky, tak herně. Hráčkám v modrobílých dresech se dařilo rovněž proměňovat střelecké šance. Zpočátku bylo utkání relativně vyrovnané, holky BA Black ukázaly velkou bojovnost, ke konci utkání však našim mlžkám docházely síly. Zápas nakonec skončil výhrou týmu z Chodova poměrem 5:2.

Oba týmy v průběhu turnaje ukázaly jak nasazení, tak pěkné florbalové momenty. Trenéři přebíhali v průběhu turnaje z jedné lavičky na druhou. Honza měl na starosti tým White, Jirka zase tým Black a Maty průběžně motivoval hráčky obou týmů. Hráčky obou týmů se v průběhu turnaje vzájemně povzbuzovaly. Oba týmy podaly na prvním turnaji velice dobrý výkon a už se těšíme, že se v dalších kolech bude jen zlepšovat.

Jirka a Zuzka.