Mladší žákyně měly před sebou další ligové kolo včetně turnaje KFL pro holky začátečnice. Jak se našim holkám dařilo na turnajích v Milovicích a v Letňanech si přečtěte v tomto článku.

 V sobotu v Milovicích naše žačky opět ukázaly, že v letošním roce jsou ve výborném naladění. I z Milovic si tak odvážíme první místo.

Úvodní zápas s Tigers sice nepatřil k nejpovedenějším, hodně jsme kazili a byli jsme pomalejší, ale bojovností jsme nakonec dokázali zvítězit 7:6. Krátce po poločase utkání jsme vedli 6:1, ale sérií našich chyb a zlepšeným výkonem Tigers bylo utkání v posledních minutách ještě dramatické, naštěstí jsme těsný výsledek 7:6 dokázali udržet. Druhý zápas s domácími Milovicemi jsme hráli lépe a průběh utkání více kontrolovali. Vítězstvím 7:5 jsme se zaslouženě kvalifikovali do finále celého dne. Finálový zápas proti silné Mladé Boleslavi byl náš nejpovedenější zápas dne. Zejména poctivý přístup v obraně a krásné kombinace v útoku nás dovedly k jasnému finálovému vítězství 10:6. Výborný výkon ve finále předvedla Nela Hrnčířová, která vstřelila 6 branek, přesto ale je třeba zejména vyzdvihnout celý tým za pěkný a přesvědčivý finálový výkon. Určitě musíme zmínit, že všechny tři zápasy odchytala naše rodící se brankářská opora Terka Staňková, která donedávna hrála pouze v poli. Tyto zápasy patřily k jejím prvním ostrým a své role se zhostila na výbornou.

KFL – Dívky-Rookies
Mimoto ve stejném čase naše nové mlžky společně s kluky 2009 odehrály 4 pěkné zápasy na turnaji KFL. Ačkoliv tým holky-Rookies skončily poslední, tak cesta turnajem byla dobrá. Navíc kromě zápasu s elévkami jsme odehrály ostatní zápasy proti klučičím týmům. V prvním zápase se tým vlastně teprve poznával a sehrával. Zjistili jsme, že bek má své místo na hřišti, že když ztratíme míček, tak se vracíme a i přesto prohra 7:1 nebyla hrozivá. Do dalších zápasů jsme již vstoupili odpovědně zvládali jsme soupeře vytěsňovat k mantinelu a do rohů, a pokrývat střed hřiště a soupeře jsme napadali v jeho rozehrávce ve dvou často až u jeho branky. Hned další zápas byl jen s prohrou 0:2. K lepším výsledkům chyběla střelba, ke které jsme se dostávaly málo a když, tak střely byly nepřesné a nebo slabé, což si odnášíme do dalších tréninků. V brance tým podržela pěknými zákroky Anežka Veselá. Na příštím KFL v červnu potrápíme soupeře ještě více. 🙂