Byla krásná zasněžená neděle a ani sněhové závěje nezastavily koloběh florbalových zápasů. Náš tým začátečníků měl před sebou další kolo, které se hrálo v Benátkách nad Jizerou.

V prvním zápase proti Mladé Boleslavi byli kluci z počátku ještě hlavami venku a rychle to bylo 0:3. Pak jsme si nebezpečné výjezdy soupeřových obránců pohlídaly a začali jsme přebírat otěže zápasu my. Ještě v první polovině jsme dokázali zápas otočit v náš prospěch na 4:3. Náš brankář na druhou polovinu již zavřel naší branku a my se mohli soustředit na útočení a střílení dalších branek. Konečné skóre 7:3. Druhý zápas jsme odehráli proti Stíhačům z Kladna, celek vedený bývalým trenérem Blacků Kryštofem Hartmanem. Převahu na hřišti jsme nedokázali přetavit v branky z důvodu dobře chytajícího brankáře soupeře. A jelikož Kladno bylo super efektivní, tak první půlka skončila 2:2. Jenže vstup do té druhé byl neuvěřitelný. Brankáře Kladna jsme odčarovali během minuty, ve které jsme dokázali vstřelit čtyři branky! Druhá polovina skončila v poměru 8:1 a my po výsledku 10:3 slavili postup do finále.

Ve finále nás čekal ostřílený tým TJ Sokol Nehvizdy. Finálový zápas byl rozhodně pro nás tím nejtěžší během dne. Obrana měla hodně práce se šikovnými hráči soupeře. Přesto jsme si svojí aktivitou vytvářeli šance. Z aktivity pramenily také tresty, jenže oslabení jsme dokázali odehrát s přehledem. Sice jsme jako první inkasovali, ale pak byli úspěšní už jen naši střelci. V každé polovině jsme dokázali vstřelit po dvou brankách a po výhře 4:1 tým Rookies po zásluze slaví postup do vyššího koše. Radost z výhry byla veliká, přesto z důvodu pořádání dalšího turnaje kluci zřejmě zůstanou ve stejném koši. Kluci předváděli směrem dopředu jednoduchou a efektivní hru, která na benátských parketách přinášela ovoce. Směrem vepředu bylo k vidění mnoho hezkých akcí a na klucích byla vidět práce z tréninku, kterou dokázali přetavit konečně do zápasů.

Zúčastnění hráči turnaje v Benátkách:
Michal Kubš – brankář, Tomáš Zapletal 1+1, Michal Kadrnožka 1+2, Káčerek Matěj 1+1, Oliver Stabenow 8+2, Viktor Vyhnálek 6+3, Ondřej Liška 1+5, Matěj Špatz 3+0, Kuba Pospěch, Adam Kollmann a Adam Kolář.

Screenshot_20190206_100752

Kuba a Markéta