V neděli 17.12. se odehrál další z košových turnajů přeborů mladších žáků Rookies.

Na začátku nás čekal náš tradiční soupeř Maniacs Mělník. Výšková převaha hráčů Mělníka je nepřehlédnutelná, ale naši kluci se toho nelekli a do zápasu nastoupili s plnou chutí. Mohli jsme vidět vyrovnaný zápas, naši hráči už věděli na kterého mělnického hráče si dát pozor a tzv. mu nedovolit hrát. Bohužel jsme neproměnili několik šancí, 2x tam cinklo břevno a zápas skončil těsnou prohrou 2:1.

Druhý zápas jsme odehráli proti SK Benešov. Hru soupeře jsem si předem prostudovali, když hráli v zápase před námi a dle toho jsme také nastavili taktiku. Rychlé střídání během hry tak abychom protihráče unavili, protože Benešov hrál jenom o osmi lidech. A další pokyn zněl nedovolit mu střílet. Kluci pokyny dodržovali, střelecky se prosazovali a výsledek se dostavil, vyhráli jsme 4:0.

Protože Benešov porazil Mělník a my jsme měli lepší skóre nastoupili jsme do posledního finálového zápasu o postup z koše proti těžkému soupeři Olympu Herkules. Zvolili jsme taktiku nepustit soupeře na naší polovinu a čekat na jeho chyby a rychlými brejky skórovat. První polovinu zápasu se nám to dařilo a do druhé půle jsme nastupovali za stavu 0:0. Byl to těžký zápas i proto, že soupeřovi protihráči hráli dost tvrdě až místy přes hranici fair play.

Bohužel v druhé půli se soupeř dvakrát prosadil a zápas skončil pro nás prohrou 2:0.

I když výsledek dvě prohry a jedna výhra vypadá nevalně. Přesto bych kluky chtěl pochválit za výrazné zlepšení, protože v minulosti jsme s těmito soupeři prohrávali s rozdílem šesti a více gólů. Individuální pochvalu zasluhuje brankář David Budař, který kluky hodně podržel svými výbornými zákroky.