Ano bojovali!!! V sobotu jsme se ráno sešli v Čakovicích, abychom zabojovali v utkáních prvního koše. Los pro nás byl velmi zajímavý, protože nás ve skupině čekali oba týmy Sparty Praha. Do utkání se Spartou naši hráči často nastupují až s moc velkým respektem (strachem). Proto jsme hráče už celý týden připravovali na to, že se není čeho bát a vypadalo to že si to vzali k srdci. Nastoupili jsme v této sestavě:
Kreibich- Bohatý O, Bohatý V, Budín, Budínský, Pecka M, Robek, Štoček, Štygler, Tandler, Vorel, Výborná, Fryčová, Vachulová.
V prvním utkání jsme nastoupili proti Spartě Red. Sparta je velmi kvalitní tým. V Praze určitě nejlepší. Naši hráči začali opravdu bez strachu a sledovali jsme krásné utkání. Je pravda, že se většinou hrálo na naší polovině, ale my jsme kvalitní obrannou hrou dokázali odvrátit nápory  Sparty a z rychlých protiútoků jsme si vytvářeli brankové příležitosti. Po dlouhé době jsme se Spartou hráli vyrovnané utkání a podlehli těsně 1:2.
Druhé utkání a zase Sparta. Tentokrát Sparta Blue. Opět kvalitní utkaní které bylo také dost vyrovnané. Sparta vedla 2:0, ale my jsme dokázali vyrovnat na 2:2.V utkání bylo vidět mnoho brankových příležitostí, ale Sparta měla ve druhé půli lépe seštelovanou mušku a odskočila nám na stav 2:5. Pak se nám povedlo jen snížit na konečných 3:5. V tomto utkání bylo krásné sledovat naše hráče a jejich obětavost. Jeden blok střídal druhý a týmový duch nás naléval novou krev do žil.
V posledním utkání o setrvání v prvním koši náš čekal soupeř z Chodova. Utkání bylo hráno ve vysokém tempu. Divákům se muselo opravdu líbit, protože se střídali brankové šance na obou stranách. Opět hodně vyrovnané utkání ve kterém nás několikrát podržel  v brance Kuba rozhodlo naše neproměňování vyložených brankových příležitostí. Už jsme měli několikrát ruce nahoře, ale ono to tam nepadalo. Utkání jsme podlehli 1:3. Byla to opravdu škoda, protože jsme hráli krásný týmový florbal.
Náš sobotní výkon bychom hodnotili velice kladně, protože jsme si dokázali že dokážeme hrát s nejlepšími týmy v Praze. Je lepší kolikrát prohrát než někomu nasypat deset gólů. Tyto těžké zápasy nás mohou posunout dále. Náš tým podal opravdu týmový výkon. Během turnaje jsme si vyzkoušeli nový systém bránění a byli v něm jako ryby ve vodě. Jediné co nás mrzelo, bylo neproměňování šancí, které jsme si celý turnaj vytvářeli. Čeká dost práce, abychom byli úspěšní při střelbě.
Chtěli bychom poděkovat rodičům za podporu a krásné fandění. Snad si to užili i když se nám nepodařilo vyhrát. Protože my, si to s kluky užili náramně 🙂
Děkujeme Jirka, Michal, Adam a Tomík.