V sobotu 3. listopadu jsme jako 2006 sešli v Dejvicích na Kotlářce a šli znovu obhajovat příslušnost v elitním koši. A nikdo ráno nevěděl, co nás ještě čeká. Nakonec jsme se i přes výhru v základní skupině museli rvát o setrvání v prvním koši až v zápase o udržení s Tatranem. Ale vyhecované utkání jsme naštěstí zvládli, a i příště se tak utkáme s těmi nejlepšími.

vs FAT PIPE Florbal Chodov 3:6 (1:3, 2:3)

V prvním mači jsme nastoupili proti Chodovu. Náš sok šel nejdříve do vedení 1:0, my ale vzápětí srovnali na 1:1. Bohužel do přestávky nám tam napadaly další góly a o pauze jsme prohrávali 1:3. Opět jsme měli i my šance, jenže prostě koncovka vázla. Střely z fantastických pozic na středu jsme posílali vysoko do ochranné sítě za branou. Někdo asi věděl, proč ji tam dát. Druhá část pokračovala stejně a skóre se dostalo na hrozivých 1:6. Chodov ale na konci trochu polevil a Jirka Schiller ještě dvěma brankami korigoval na 3:6. Jeho druhá trefa by mohla do „Borec na konec“, parádní individuální akce.

vs Prague Tigers White 2:1 (1:0, 1:1)

Druhý duel ve skupině nás poslal na Prague Tigers. A myslím, že šlo o pěkný zápas. Tigers mají šikovné beky, kteří si rozumí s balónem a často přehrávali naše napadání. Naštěstí jsme pak jejich útočné choutky dobře ukončovali vzadu. Do vedení nás v první půli poslal Robin Bělík. Tigers ale dokázali v druhé polovině vyrovnat. Jenže pak nastartoval svoje torpéda Tomáš Vinkler, utrhl se po pravém křídle, poslal míček před bránu a po odrazu od jednoho z Tigers se dostal balónek až do sítě. A tenhle „klasický NHL“ gól nám zařídil výhru. Na konci jsme si výsledek dobře pohlídali a kluci to skvěle dohráli u soupeře za bránou.

o sestup: vs Tatran Střešovice 4:3 (2:3, 2:1)

To nejvýživnější nás čekalo na konec. Zápas o udržení začal pro nás výtečně a po pěkné akci otevřel skóre Matěj Hodač. Poměrně brzy přišlo ale vyrovnání, a i gól na 1:2. Pak jsme vstřelili vyrovnávající branku, která ale neplatila. Nicméně celá tahle nemilá akce naše kluky nakopla, a i přes pokračující nepřízeň rozhodčích dokázali utkání otočit! Za to jim chceme s Martinem poděkovat, že se nenechali rozhodit, zdravě se nahecovali a Tatran ve zbytku duelu přejeli. Za mě šlo o náš asi nejlepší výkon v sezóně. A samozřejmě děkujeme i za podporu rodičům! I když někdy by to přece jenom chtělo trochu více klidu.