Také naši nejmenší včetně dívek zahájili sezónu. Pro většinu ze 7 kluků a 3 děvčat, kteří trénují společně s elévkami, to byl první soutěžní turnaj v životě. Hlavně na dívkách byla ráno vidět nervozita, kterou jsme se pokusili my trenéři zahnat veselým povídáním. A pak už převlékat, rozcvičit … a jdeme na to!

Náš tým odehrál 4 zápasy se smíšenými výsledky. Ale o ty vůbec nejde. Důležitá byla skvělá nálada bez ohledu na výsledek probíhajícího nebo skončeného duelu. Rozhodně jsme měli nehlasitější podporu. A jak se nám to povedlo při neúčasti rodičů v hale? Děti se jednoduše navzájem podporovaly skandováním ze střídačky!

Tým táhli ti „zkušenější“, protože v tomhle věku je hodně znát každý odehraný zápas. Právě tahle zažitá zkušenost je možná nejcennějším přínosem (společně s již zmíněnou výbornou náladou). Naši nováčkové postupně poznávali taje „ostrých“ zápasů a učili se s nimi zacházet. Posun byl vidět i mezi jednotlivými zápasy, když vrcholem dne byl gól vstřelený dívčí lajnou.

Bez ohledu na výsledky (2 výhry a 2 porážky, ale s plusovým skóre) děti odjížděly s veselou náladou a novými zážitky a my trenéři jsme si odnesli inspiraci, na co se zaměřit v nejbližších trénincích. Trenéři Zdena Kuchařová, Jakub Růžička a Pavel Felgr. Moc děkujeme dětem za báječnou atmosféru a rodičům za podporu.

Autor: Kuba a Pavel