Našim mladším žákům to sice moc nestřílelo, ale svůj koš náš ročníkový tým 2006 udržel. Více o jejich zápasech v Čakovicích zde.

vs Kladno 1:3

V prvním zápase skupiny nás čekalo Kladno. A i když jsme začali dobře a brzy šli do vedení, zbytek už nebyl tak dobrý. Tentokrát pro nás nebyl problémem přechod do útoku či zakončení, ale vytváření šancí. V plno zápasech jsme se dostali do množství příležitostí, ale trápila nás koncovka. Jenže proti dobře bránícímu a blokujícímu Kladnu jsme se těžko dostávali do šancí. Ukázalo se, že pokud je potřeba hrát na rychlé, přesné přihrávky, máme problém. Kladna tak z několika protiútoků a pár střel vytěžilo maximum.

vs Tigers Praha 3:3

I přes porážku v úvodním klání jsme se ještě mohli dostat do finále. K tomu ale bylo potřeba porazit Tigers o několik branek. Před začátkem jsem klukům říkal, že mají jednoho hráče, který má fantastickou střelu. Tomu nesmějí nechat žádný prostor a už vůbec ho nesmí nechat hrát do forhendu. Bohužel, přesně tenhle kluk nám dal všechny tři branky. Dvakrát dostal na středu plno prostoru a jednou z buly dovezl balónek až do branky. Přitom začátek byl dobrý a my šli do vedení 2:0. Jenomže pak už zaúřadoval zmíněný tigerský hrdina a prakticky sám otočil zápas.

vs Kutná Hora 5:3

Zápas o udržení začal podle očekávání a my po první třetině vedli 3:0. K vedení nám stačil ne příliš povedený výkon. A tady už opět vystoupilo na povrch naše neproměňování šancí. Bohužel po poločase jsme přestali hrát, Kutná Hora do toho šlápla, snížila na 2:3 a drama bylo na světě. Naštěstí jsme to dokázali uhrát a nakonec po výhře 5:3 udrželi druhý koš.

Když hrajeme proti soupeři, co není při bránění tolik semknutý a dá nám více prostoru, umíme hrát super florbal, předvést parádní kombinace a dávat hezké góly. Jak se ale ukázalo s Kladnem (a částečně i s Kutnou Horou), když je potřeba hrát na rychlé, přesné přihrávky, zakončení z první, máme problém. Zpracování míčku pod tlakem, následná práce s ním a RYCHLÁ nahrávka na forhend dělá většině kluků problém. Myslím si, že od začátku sezóny se nám s Martinem povedlo zlepšit plno věcí, ale na tomhle je a bude potřeba ještě hodně zapracovat. Ale věřím, že když se na to zaměříme, tak přijde zlepšení.