Elévové 2009 prolomili svou sérii nepovedených výkonů, z předchozího ligového turnaje před Vánoci, na pražském turnaji PFC, kde obsadili pěkné 3. místo po boji s Wizards Praha, kteří posléze celý turnaj ovládli.

Na prvním letošním turnaji jsme chtěli navázat na zlepšené výkony a vrátit se zpět do prvního koše, ze kterého jsme před Vánoci putovali dolů. Nastoupili jsme v oslabené sestavě, hlavně kvůli početné účasti na lyžařských výcvicích. Prvním soupeřem nám byl tým SK Dvojka Praha. Nutno podotknout, že výkonnostní rozdíl mezi týmy z prvního a druhého koše byl značný. První zápas jsme ovládli v poměru 9:1. Osm z devíti gólů vstřelila pěkně kombinující a efektivní trojice Sovíček, Felgr a Liška.

V druhém zápase nás čekalo mini severské derby. Nastoupili jsme proti Vikingům z Kobylis. První třetina vypadala herně obdobně jako ranní zápas, tedy rychlý přechod do útoku a pěkné kombinace. Jenom nám oproti ránu vyschl střelný prach. Druhá třetina bohužel nabídla pouze nepřesnosti a daleko menší nasazení, než na které jsme byli v sobotu zvyklí. I přesto jsme nakonec v tomto nepohledném zápase zvítězili 3:1 a čekal nás tím pádem, v souboji o postup, Králův Dvůr.

Před finálovým zápasem se kluci semkli a trenéři dodali potřebnou motivaci, a tak jsme byli na Králův Dvůr nabuzeni.

Před zápasem nám ještě dorazila posila, která včerejší večer, podle zpráv, proflámovala a my jsme tak mohli nastoupit v rozšířené sestavě s dvěma centry a třemi křídelními lajnami.

Ve finále si všechno sedla, jak mělo a byl to víceméně souboj Davida s Goliášem. Naši kluci dominovali ve všech herních činnostech a zaslouženě přidávali po pěkných kombinacích a důrazu jeden gól za druhým. Při oslavě desátého gólu došlo na půlce k oslavnému tanečku Macarena a byl k vidění i Harry na koštěti. Nakonec se skóre zastavilo na cifře 15 vstřelených brankách.

Příště se tak uvidíme v prvním koši, i s naším mladším ročníkem, v Letňanech. Tyto výsledky a předvedená hra jsou motivací, aby naše výkony, takto vypadaly i proti těm nejsilnějším soupeřům.

Štěpán