První ligový turnaj pro mladší žáky 2008 v tomto roce se uskutečnil na domácí hale v Letňanech, což s sebou neslo i povinnosti vyplývající z pořadatelské činnosti. Celý turnaj proběhl bez sebemenších problémů a o jedinou časovou prodlevu se postarali jen pozdě příchozí rozhodčí 🙂 Děkujeme tedy všem rodičům, kteří se zapojili do pořadatelské činnosti!

V prvním utkání nás čekal tým Kladna, složený pouze z kluků 2007. Naši kluci vtrhli do utkání a vypracovali si vedení 3:1, které ovšem v závěru první půle ztratili. Druhá polovina utkání přinášela pohledný florbal z obou stran. Pro nás bylo hlavně důležité, že ač jsme hráli proti starším klukům, tak jsme byli naprosto rovnocenným soupeřem. Technická kvalita hráčů byla na naší straně a ukazovali jsme to na krásných útočných akcích. Soupeř nám kontroval naopak silovou hrou, k čemuž mu dopomáhal i věkový rozdíl v silových soubojích.  Z průběhu zápasu lze říct, že pozičně nám patřila útočná polovina hřiště pro kombinace a soupeři naše velké brankoviště, z čehož nakonec pramenila zasloužená remíza 7:7.

V druhém utkání nás čekal Olymp a pokud jsme chtěli pomýšlet na finále, museli jsme vyhrát alespoň o 7 branek, jelikož tým z Kladna porazil Olymp 7:1. Kluci se chtěli o finále poprat a hned v prvním střídání jsme vstřelili vedoucí gól.  Ovšem pak se náš gólostroj zasekl a skóre jsme navýšili až dvěma slepenými góly v závěru poločasu na 3:0. Ve druhé polovině se však ze vstřeleného gólu radoval i soupeř a pár minut před koncem byl průběžný stav utkání 5:1. Ovšem závěr zápasu jsme nezvládli a soupeř dvěma slepenými góly snížil na konečných 5:3.

Ve třetím utkání o třetí místo nás čekal tým Bohemias. S tímto týmem jsme se již letos potkali na předsezónním turnaji v Plzni a tehdy jsme slavili vítězství 5:2. Soupeř byl opět velice silný a měl navrch v silových soubojích.  Když se k tomu přičetlo ještě oslabení týmu o zraněného důležitého hráče a zbytečné chyby našich rozdílových hráčů, byla z toho prohra 2:5. Nutno ovšem říci, že soupeři v tomto utkání spadlo do naší svatyně vše možné i nemožné.