BLACK ANGELS nakonec nepřidali šestou výhru v řadě, Panthers porazili pražský celek v poměru 8:7 po samostatných nájezdech. Bleci tak berou alespoň bod, i když je nutno říci, že z tohoto utkání se od Angels čekal daleko lepší výkon a fanoušci jistě věřili v plný počet bodů putujících na konto Bleků. Je důležité si z tohoto zápasu odnést ponaučení, že i podceňované týmy jako Panthers moc dobře dokážou svým soupeřům zavařit.

Již od prvních vteřin byli jasně aktivnější domácí Panthers, což první brankou utkání potvrdil Ronald Gašparík, jenž potrestal špatné střídání Bleků. Stav 1:0 platil již od první minuty. Za Angels srovnal o minutu později Matouš Burian, který využil krosové nahrávky od Tomáše Hanáka a nachytal špatně postavenou obranu Otrokovic. A rázem bylo vyrovnáno. Následně přišla nebezpečná šance domácích, naštěstí pro BA skončila střela z úhlu na boční síti Matiáškovy brány.

V čase 4:21 si Radek Hanák všiml špatného výhledu Kohúta a ne příliš ostrou střelou nachytal domácího gólmana na švestkách. Jednobrankové vedení pro Anděly. Po gólové euforii chybovali Bleci v rozehrávce a nabídli domácím šanci na vyrovnání stavu utkání. Proti jejich počínání byl ale skvělý Ondra Matiášek, jenž vytáhl úžasný zákrok a udržel tak vedení na straně Pražanů. Domácí tým dokázal vyrovnat ve 14. minutě, kdy Peter Nehila vystihl rozehrávku Bleků a poté šli s Vykopalem na osamoceného Matiáška.

O pátou branku v první dvacetiminutovce se postaral David Medek, jenž zpoza branky překvapil Ondru Matiáška, kterému míček proskákal mezi nohama až za brankovou čáru. Domácí tak 6 vteřin před koncem úvodní části odskočili o jednu branku.

Prostřední část načali aktivněji BLACK ANGELS, kteří se hnali za vyrovnáním. Aktivitu Bleci přetavili ve vstřelenou branku, Kuba Hromada využil nedostatečného důrazu domácích před vlastní bránou a srovnal tak na 3:3. V šesté minutě byl nedovolený zákrok domácích odměněn dvouminutovým trestem. Bleci okamžitě zaujali přesilovkové postavení a těsně před koncem trestu domácích využil Kuba Hromada. Černí Andělé tak odskočili a vedli 4:3.

Další gól padl opět do branky domácích, tentokrát to byla souhra bratří Bočkových, kdy celou akci zakončoval Kuba, jenž dostal naservírováno od svého bratra. Už to vypadalo, že se Angels od soupeře odpoutají, bohužel snížení na 4:5 zařídil v čase 35:46 Peter Nehila. Do šaten se šlo za stavu 4:5 z pohledu domácího celku.

Začátek posledního dějství vyzněl lépe pro hostující Bleky, jelikož již po třech minutách hry navýšil náskok Matěj Boček. Před brankou doklepl odražené nahození od Kuby Hromady až za záda domácího Kohúta. Skóre 6:4 pro BA. O minutu a půl později se opět radovali Černí Andělé. Rychlá Renčínova krosovka našla hůl Adama Boučka, jenž krásně trefil z první a BLACK ANGELS si tak vedli o 3 góly.

Chyba Bleků na útočné polovině znamenala samostatný únik pro Gricha, který nejprve trefil Matiáška, jemuž míček vypadl a Grich tak doťukl do prázdné klece. Další branku inkasovali BA o necelou minutu později. Po dlouhém nahození až před Matiáškovu bránu se spolu nedohodli obránci a zmatku využil Gašparík, jenž tak snížil na 6:7.

O následné vyrovnání se v 51. minutě postaral již dvoubrankový střelec Jakub Grich, který rozeběhl hbitý protiútok opět po špatné rozehrávce hostujícího celku. Trenér BLACK ANGELS Tomáš Janeček okamžitě zareagoval oddechovým časem, aby své svěřence uklidnil a namotivoval.

Nebezpečí nastalo po faulu Jakuba Renčína, který se podle sudích provinil blokováním hokejky a Bleci tak byli nuceni bránit nerozhodný stav 5 minut před koncem zápasu. Početní výhoda domácího celku naštěstí zůstala nevyužita a to především díky skvělým blokům obrany, která padala do všech střel do kterých jen mohla.

Po 60 minutách hry tak mělo prodloužení rozhodnout o celku, který si ze zápasu odnese jeden bod navíc. Ani prodloužení nakonec neurčilo vítěze, o což se především zasloužili oba gólmani, kteří vychytali jasné gólové situace. Poprvé v sezóně si BA vyzkoušeli nájezdy. Za Bleky se v nájezdech prosadili Kuba Renčín, Matouš Burian a za domácí celek se přesně trefili Ronald Gašparík a dvakrát František Vykopal, jenž se postaral i o ten rozhodující.

Bleci si tak z Otrokovic odvezli pouze bod po prohře 8:7 po samostatných nájezdech. DYCKY BLACK!

Sestřih utkání:

Hodnocení utkání: