V neděli 9.1. se elévové 2012 Black a White vydali na svůj první turnaj v roce 2022 na pražský Chodov. První nedělní úkol bylo dorazit do haly pořádku, protože večer napadlo trochu sněhu a silničáři opět nestíhali. To se nám povedlo, tak jsme mohli se pustit natěšeny do boje v 3. a  6. koši.

BLACK

Pro tým Black představoval tento turnaj další část našeho výstupu na vrchol. Cíl máme jasně řečený a jdeme si za ním. Po postupných krocích se dostáváme k těžším a těžším soupeřům, kde mě opravdu těšilo, že na tomto turnaji jsme již hráli těžké zápasy. Doposavaď byla naším největším soupeřem naše hlava, kdy si musíme uvědomit, že už proti nám nestojí “těžší”, ale “těžcí” soupeři.

A tak jsme také bohužel vstoupili do prvního zápasu. Soupeř z Mladé Boleslavi (FA) s o rok staršími kluky v sestavě nám pořádně zatápěl a naší hře chyběla lehkost. V pohybu byl vždy jen jeden hráč (ten s balonkem) a marně se snažil něco vymyslet. Po první půli a stavu 2:1 jsme lepšili pohyb a došli si nakonec pro vítězství 5:2. Za tento zápas jsme byl opravdu rád. Gólman si pořádně zachytal, kluci museli makat a vytvořit si dobré střelecké příležitosti, aby prostřelili šikovného gólmana soupeře.

Ve druhém utkání nás čekal tým Kolína, do kterého kluci vtrhli s chutí. Neutekla ani půlminuta a už jsme vedli. Bohužel po nezaviněné strážce jsme museli chvíli počkat, než byl gólman soupeře plně připraven na další část zápasu. Utkání jsme poměrně rychle překlopili na naší stranu a došli si pro poklidné vítězství v poměru 11:3.

Ve třetím utkání nás čekal dle našich předpokladů silnější tým z Prahy nedaleké Jesence. Co nás ale všechny překvapilo, ale přesná muška soupeře a razance jejich projektilů.  My jsme byli týmem, co měl poziční převahu, ale soupeř praktikoval na toto malé hřiště velice afektivní styl hry. Tím bylo vzít míček, rychle utéct po mantinelu a přesně a tvrdě vystřelit. Nutno podotknout, že náš brankář byl často bez šance, i když slabší okamžiky si také vybral u dvou gólů. Bojovné utkání jsme nakonec přetlačili ve výhru 11:7, čímž jsme si prakticky zajistili postup do dalšího základního tábora blíže k vrcholu.

V posledním utkání nás čekal pořádající celek SK Dvojka, který byl k tomuto pořádání bohužel dosazen z příčky o mnoho pater níže. Kluci měli od začátku zápasu úkoly, které museli splnit před vstřelením gólu a i tak toto utkání skončilo povánoční výslužkou 19:0.

Polovina turnaje nám konečně připravila plnohodnotné soupeře a zápasy, ve kterých se můžeme pořádně zlepšovat a posouvat se dále. Víme, že musíme zapracovat na přihrávkách, které musíme směřovat na naše hráče a né na hráče soupeře, zejména v našem předbrankovém prostoru. Ale jinak turnaj musím hodnotit kladně, na hru se dalo opravdu koukat 🙂

Jirka Kolínský

 

WHITE

První zapas proti Chodovu blue byl jasně v naši režii. Celý utkání jsme napbáali kluky, aby byli v pohybu a tlačili se do nebezpečných pozic. Z toho vzniklo několik hezkých přihrávek až skoro do prázdné branky. Naše obranná hra podle výsledku vypadá přesvědčivě, ale nebylo tomu tak. Pořád nás trápilo koukání se jen po míčku a nechávali jsme volné hráče před brankou. Naštěstí to Chodov nebyl schopný zužitkovat. Proto zápas skončil jasně 8:1.

Ve druhem zápase nás čekal tým Olymp Praha. Tento zápas nevypadal moc dobře. Sice výhra 4:0 vypadá na papíře hezky, ale byla to spíše ukázka jak hrát nechceme. Myslím, že k tomuto zápasu není třeba více slov.

Ve třetím zápase nás čekal tým Wizards. Zápas to byl podobný tomu prvnímu. S rozdílem,  že naše nedobré hlídání hráčů Wizardi dokázali potrestat. Protože hlídání hráčů bylo problém u obou stran bylo vidět spoustu dobrých šancí a i zajímavých úniku, kdy hráč běžel sám na brankáře. Skóre se zastavilo na výsledku 8:5 pro nás.

Ve čtvrtém a zároveň poslední našem zápase na dnešním turnaji, nás čekal tým BUTCHIS B. Protože se týmu Butchis dařilo podobně dobře. Stal se z to souboj o vítězství a postup do vyššího koše. Zápas začal pro nás dobře. Po hezké střele a rychlém uniku Thea se rychle ujímáme vedení 2:0. Pak si bohužel nás brankář vybral horší chvíli, kde dostal gól ze střely přes celé hřiště. Tímhle gólem začala přetahování o výsledek. Jednu chvílí to vypadalo, že vyhrajeme my a po chvilce zas soupeř. Nakonec to skončilo spravedlivou remízou 5:5. Protože Butchis už jednou remizoval na turnaj. Tak to pro nás znamenalo postup do vyššího koše. Turnaj jsme sice ovládli, ale ukázal nám spoustu nedostatku na kterých musíme zapracovat. I přesto si kluci zaslouží pochvalu za snahu a chuť se zlepšovat.

Kuba Hlaváček