fbpx
Nové články
  1. Mladší žákyně na Nisa Open 2022
  2. Objednávání dresů
  3. Nisa Open 2022 – finálový den
  4. Nisa Open 2022
  5. BA bazárek 29.5.

O klubu

Kdo jsme a kam směřujeme?

V dubnu roku 2006 bylo založeno občanské sdružení BLACK ANGELS. Zakladatelé Martina Raušová, Jiří Kefurt a Jiří Hromádko si dali za cíl vybudovat nový mládežnický florbalový oddíl na severním okraji Prahy. Už v první sezóně se jim podařilo přihlásit sedm družstev. Oddíl, který byl veden nadšenci z řad trenérů a hráčů, vyrostl v klub s velkými ambicemi. Začátky byly krušné. Několik trenérů odvádělo obzvlášť obětavou práci, když trénovali i tři družstva najednou.

Blýskat na lepší časy se začalo od nejmenších. Postupně dorůstaly vypiplané týmy, které držely dlouhou dobu pohromadě a jejich klíčoví hráči charakterně odmítali nabídky špičkových oddílů. Dětské týmy si postupně podmaňovaly své soutěže v regionu a začaly dosahovat na stupně vítězů v republikových turnajích. Důkazem je celkem přes 150 medailových umístění na turnajích. Klíčovým rozhodnutím bylo přebudování koncepce mládežnických družstev do ročníkového systému, který jsme okoukali v kolébce florbalu – ve Švédsku. I po pěti letech jsme stále jediný klub v republice, který se drží této koncepce, a sklízíme s ní úspěchy.

BA: Stále výš!

Pečlivá a obětavá práce s mládeží sklízí největší úspěch po jedenácti letech trvání klubu. V roce 2017 si dorostenci sáhli na stříbrné medaile na mistrovství ČR, které klub BLACK ANGELS také pořádal, jakožto nejúspěšnější celek po základní části. A jádro toho samého týmu o sezónu později dosáhlo na stříbrné medaile i v kategorii juniorů, když za sebou Bleci nechali 135 juniorských týmů v ČR. V sezóně 2017/18 ti nejlepší hráči ze stříbrného ročníku táhnou již družstvo mužů za postupem do Superligy! Je to unikátní příběh, když celkem jedenáct hráčů stříbrného týmu jsou odchovanci, kteří přišli do BLACK ANGELS v době vzniku klubu jako malí kluci. Klub tak za dvanáct let své historie stihl kompletně od plenek vychovat tým florbalistů, který byl dva roky po sobě druhý nejlepší v České republice!

Trnitá, avšak poctivá cesta, která je pro nás jediná správná!

A tým

Mužský tým se pět let potácel mezi pátou a šestou ligou. Udělat něco s kategorií mužů byl první úkol Vojtěcha Pavlíka, který převzal od Martiny Raušové klub v roce 2013.  Postavil nové družstvo a dotáhl potřebnou fúzi s týmem v regionální lize před rozšířením soutěží. V roce 2014 dovedl tým pod svou trenérskou taktovkou přes vypjatou baráž až do 1. Ligy – druhé nejvyšší soutěže v České republice. Tímto úspěchem jsme si odlepili nálepku mládežnického oddílu a florbalová veřejnost nás začala brát vážně ve všech kategoriích. Vojtěch Pavlík přivedl po postupu k áčku jednoho z nejlepších florbalových trénerů, Tomáše Janečka. Ten začal znovu na přestavbě týmu pro hru v elitních soutěžích. A-tým má rostoucí tendenci a každým rokem je silnější. Obě předchozí sezóny skončil v semifinále play-off, kdy pokaždé nestačil na vítězné družstvo, které postoupilo do Superligy. V sezóně 2018/2019 se pohádka stala skutečností, a to když postup řídili hráči juniorského stříbrného ročníku 1999 a 2000.  Tím si splnili svůj sen, kterým bylo hrát Superligu za Bleky. Také v nejvyšší soutěži ukazují svůj talent a dokáží se prosadit mezi republikovou špičkou. Jejich výkony jsou motivací pro ostatní naše mladé hráče, kteří můžou pokračovat v jejich stopách.

BA v číslech

Počet družstev: 24
Počet družstev v mužské složce: 18
Počet družstev v ženské složce: 6
Počet trenérů: 44
Počet florbalových kroužků: 10
Počet hráčů v klubu: přes 630
Počet hráčů v kroužcích: přes 320

BA – spojení s úspěšným klubem

BLACK ANGELS jsou úspěšným florbalovým oddílem nejen v rámci Prahy, ale i v měřítku celé České republiky. Ze skromných podmínek vyrostl během dvanácti let klub s elitní mládeží, který se probojoval až do florbalové Superligy mužů, nejvyšší soutěže u nás. Jsme rodina více než šesti set aktivních hráček a hráčů, jejich rodičů a příbuzných a dalších příznivců klubu. Naše členská základna pochází velkou měrou z Prahy 9, Prahy 8, Letňan, Čakovic, ale díky skvělé pověsti naší práce s mládeží postupně přitahujeme hráče z celé Prahy. Postup do florbalové Superligy je spojen s výrazným nárůstem publicity i v rámci sdělovacích prostředků, zejména díky pravidelným přímým televizním přenosům z utkání.

BLACK ANGELS vám nabízejí několik možností, jak přispět k dalšímu úspěšnému rozvoji klubu a stát se dalším členem „BAfamily“. Jsme přesvědčeni, že nabízíme oboustranně výhodnou spolupráci.

PARTNEŘI LIVESPORT SUPERLIGY FLORBALU

Livesport.eu Holba Česká televize Deník.cz Evropa 2
Partneři Black Angels