Nové články
  1. První superligový zápas se konal pod širým nebem
  2. Hrajeme o víkendu 21.-22. září
  3. Dorostenci A odehráli první turnaj sezony
  4. Rozhovor: Dívčí složka a Daniel Krátký
  5. Partnerský program BA FAMILY CLUB

O klubu

Kdo jsme a kam směřujeme?

V dubnu roku 2006 bylo založeno občanské sdružení BLACK ANGELS. Zakladatelé Martina Raušová, Jiří Kefurt a Jiří Hromádko si dali za cíl vybudovat nový mládežnický florbalový oddíl na severním okraji Prahy. Už v první sezóně se jim podařilo přihlásit sedm družstev. Oddíl, který byl veden nadšenci z řad trenérů a hráčů, vyrostl v klub s velkými ambicemi. Začátky byly krušné. Několik trenérů odvádělo obzvlášť obětavou práci, když trénovali i tři družstva najednou.

Blýskat na lepší časy se začalo od nejmenších. Postupně dorůstaly vypiplané týmy, které držely dlouhou dobu pohromadě a jejich klíčoví hráči charakterně odmítali nabídky špičkových oddílů. Dětské týmy si postupně podmaňovaly své soutěže v regionu a začaly dosahovat na stupně vítězů v republikových turnajích. Důkazem je celkem přes 150 medailových umístění na turnajích. Klíčovým rozhodnutím bylo přebudování koncepce mládežnických družstev do ročníkového systému, který jsme okoukali v kolébce florbalu – ve Švédsku. I po pěti letech jsme stále jediný klub v republice, který se drží této koncepce, a sklízíme s ní úspěchy.

BA: Stále výš!

Pečlivá a obětavá práce s mládeží sklízí největší úspěch po jedenácti letech trvání klubu. V roce 2017 si dorostenci sáhli na stříbrné medaile na mistrovství ČR, které klub BLACK ANGELS také pořádal jakožto nejúspěšnější celek po základní části. A jádro toho samého týmu o sezónu později dosáhlo na stříbrné medaile i v kategorii juniorů, když za sebou „Bleci“ nechali 135 juniorských týmů v ČR. V sezóně 2017/18 ti nejlepší hráči ze stříbrného ročníku táhnou již družstvo mužů za postupem do Superligy! Je to unikátní příběh, když celkem jedenáct hráčů stříbrného týmu jsou odchovanci, kteří přišli do Black Angels v době vzniku klubu jako malí kluci. Klub tak za dvanáct let své historie stihl kompletně od plenek vychovat tým florbalistů, který byl dva roky po sobě druhý nejlepší v České republice!

Trnitá, avšak poctivá cesta, která je pro nás jediná správná!

A tým

Mužský tým se pět let potácel mezi pátou a šestou ligou. Udělat něco s kategorií mužů byl první úkol Vojtěcha Pavlíka, který převzal od Martiny Raušové klub v roce 2013.  Postavil nové družstvo a dotáhl potřebnou fúzi s týmem v regionální lize před rozšířením soutěží. V roce 2014 dovedl tým pod svou trenérskou taktovkou přes vypjatou baráž až do 1. Ligy – druhé nejvyšší soutěže v České republice. Tímto úspěchem jsme si odlepili nálepku mládežnického oddílu a florbalová veřejnost nás začala brát vážně ve všech kategoriích. Vojtěch Pavlík přivedl po postupu k áčku jednoho z nejlepších florbalových trénerů Tomáše Janečka, který začal znovu na přestavbě týmu pro hru v elitních soutěžích. A tým má rostoucí tendenci a každým rokem je silnější. Obě předchozí sezóny skončil v semifinále play-off, kdy pokaždé nestačil na vítězné družstvo, které postoupilo do Superligy. Pro sezónu 2018/2019 je jasným cílem postup do Superligy. Letošní sezónu se do kádru A týmu probojovávají hráči stříbrného ročníku 1999, 2000 a ukazují svůj talent. Jejich výkony jsou motivací pro ostatní mladé hráče.

BA v číslech

Počet družstev: 24
Počet družstev v mužské složce: 18
Počet družstev v ženské složce: 6
Počet trenérů: 44
Počet florbalových kroužků: 10
Počet hráčů v klubu: přes 630
Počet hráčů v kroužcích: přes 320

BA – spojení s úspěšným klubem

Black Angels jsou úspěšným florbalovým oddílem nejen v rámci Prahy, ale i v měřítku celé České republiky. Ze skromných podmínek vyrostl během dvanácti let klub s elitní mládeží, který směřuje do florbalové Superligy mužů, nejvyšší soutěže u nás. Jsme rodina více než šesti set aktivních hráček a hráčů, jejich rodičů a příbuzných a dalších příznivců klubu. Naše členská základna pochází velkou měrou z Prahy 9, Prahy 8, Letňan, Čakovic, ale díky skvělé pověsti naší práce s mládeží postupně přitahujeme hráče z celé Prahy. Postup do florbalové Superligy, o nějž klub v letošním roce usiluje, je spojen s výrazným nárůstem publicity i v rámci sdělovacích prostředků, spojenou i s pravidelnými přímými televizními přenosy z utkání.

Black Angels vám nabízejí několik možností, jak přispět k dalšímu úspěšnému rozvoji klubu a stát se dalším členem „BAfamily“. Jsme přesvědčeni, že nabízíme oboustranně výhodnou spolupráci.

Praha DRILL Athletics Isostar Florbalexpert ZONE Florbal SAPHO kuchyně MŠMT Pragotherm
EFT 2019