Letošní PG měly být přípravou na sezonu 2019/2020 pro ročníky 2001,2002 a zapojení nově příchozích hráčů do týmu. Nakonec jsme však dokázali přidat i něco navíc ☺

Los ve skupině D nám přisoudil soupeře z Finska, Švýcarska a jeden český tým.

Prvním soupeřem byl tým SC URBANS, který má za sebou úspěchy právě na PG v minulých letech. Soupeř byl první, kdo skóroval, ale naše druhá formace brzy otočila na 2:1 a po vyrovnané půli bylo skóre vyrovnané 2:2.

Na začátku druhé části jsme dostali výhodu přesilové hry, kdy se hráč soupeře nechal vyloučit na 2+2 min. Nám se tedy naskytla šance dlouhé přesilové hry 5 na 4. Bohužel jsme finský tým podcenili a ten nám dokázal v oslabení vstřelit tři branky. Naše branka stále ještě v přesilové hře už jen určila konečný stav na 3:5. V tomto prvním zápase jsme projevili nekoncentrovanost, která se však na turnaji již neopakovala.

Druhý soupeř ve skupině byl FBŠ Slavia Plzeň. Branku jsme dostali z první střely soupeře, ale stejně jako v prvním zápase jsme do půlky otočili stav na 2:1. V druhé půli jsme měli velký tlak, ale brankář soupeře předvedl bravurní výkon a nepustil za svá záda žádnou další střelu. Naopak jsme z další ojedinělé střely dostali gól na 2:2.

Poslední ve skupině byl tým Švýcarska North Star Lausanne. V podobném zápase jako s Plzní, kdy jsme měli mnoho šancí, jsme nepřipustili žádné zaváhání v obraně a skupinu dokončili výhrou 3:0.

Do prvního play-off  jsme nastoupili proti FBC Hradec králové. V první části jsme museli čelit dvěma oslabení, která jsme zvládli. Za nás se dokázal trefit nováček Marek Fryš a po půli jsme vedli 1:0. V druhé části jsme opět předvedli velmi týmový výkon a zvítězili 3:0. V obou posledních zápasech jsme dokázali udržet čisté konto a brankář Tomáš Ernée byl stále v lepší formě

Pátečním soupeřem nám byl Team Swiss Red švýcarská reprezentace do 17 let.
V tomto týmu bylo mnoho technicky vybavených soupeřů a zápas byl velmi vyrovnaný. Po první půlce byl stav 0:0. Oba týmy hrály takticky, žádný nechtěl udělat chybu a i oba gólmani předváděli skvělé výkony. První branka padla až v čase 18:27 a byl to Luky Horák, který dokázal proměnit přihrávku Adama Boučka. Za tři minuty Švýcaři dokázali srovnat a zápas skončil remízou 1:1.
Do nájezdů jsme vyslali Marka Fryše, Matyho Buriana, Kubu Hromadu.
První nájezd jsme neproměnili a ani Švýcaři nebyli úspěšní. Ve druhé sérii Maty dal a  Švýcaři také. Třetí nájezd s jistotou proměnil Hromas a finální parádička Švýcara skončila za bránou!

Postup znamenal soupeře ze Švédska Huddinge IBS. Velmi ambiciózní soupeř, jak jsme se přesvědčili v jeho předchozím zápase. Do vedení šli právě Švédi v osmé minutě zápasu. Zápas v rychlém tempu byl plný osobních soubojů a oba týmy chtěly postup pro sebe. Do druhé půlky jsme nastoupili s cílem smazat jednogólové manko a vstřelit branky, které nás posunou do bojů o medaile. To se povedlo, když Honza Muller srovnal na 1:1 a další branku přidal Kuba Hromada. Vedení 2:1 se nám ale uhájit nepodařilo a soupeř v powerplay vyrovnal. O vítězi museli opět rozhodnout nájezdy. První šel tentokrát Adam Bouček a nedal gólmanovi šanci. Rozhodnutí vzal na sebe ve třetí sérii opět Kuba Hromada a poslal nás do bojů o medaile. Neméně skvělý byl opět v brance Tomáš Ernée.

Už sedmým týmem, který se nám postavil do cesty, byl výběr Slovenska Maskantje Juniors. Tento tým v předchozím zápase poslal „domů“ Tatran Střešovice po výhře 7:3. Opět rychlý florbal, plný osobních soubojů na obou stranách. Z hlediště nás podporoval kompletní dorostenecký tým a také rodiče našich hráčů.
První branku vstřelil soupeř, ale Marek Fryš do půlky srovnal na 1:1. Kdo čekal opět zápas bez gólů s nájezdy, ten se spletl V druhé půli se totiž strhla přestřelka.  Na 2:1 šel do vedení soupeř, ale Jakub Hromada otočil zápas dvěma brankami na 3:2 pro nás.
Když Thomas Heřmanský zvýšil na 4:2, přišla rychlá odpověď na 4:3. Další branku dával Adam Bouček na 5:3 a v přesilové hře pak Lukáš Staněk na 6:3. Zdálo se, že máme slušný náskok na poslední dvě minuty, ale soupeř ukázal svou kvalitu a dvěma góly v power play snížil na 5:6. Posledních 13 sekund hry ale byl míč na našich hokejkách a my se tak mohli radovat z postupu do finále!!!

Finále na Podviném mlýně s parádní atmosférou byla pro náš tým odměna za opravdu povedený a hlavně skvěle odehraný turnaj na letošních PRAGUE GAMES.

Silný tým FbŠ Bohemians DDM Praha 7 nabitý několika reprezentanty měl být poslední zkouškou na tomto turnaji.
I tento zápas se podobal těm předchozím, rychlá a důrazná hra s šancemi na obou stranách.
Když to vypadalo, že branka v první půli nepadne, dostali jsme šanci přesilové hry a Lukáš Staněk po přihrávce Marka Fryše vstřelil náš první gól.
Na začátku druhé části však tuto výhodu dokázal proměnit i soupeř a srovnat na 1:1.
V 30 minutě jsme bohužel nedokázali uhlídat hráče Bohemky a ti nám dokázali vstřelit dva slepené góĺy. Toto vedení si už dokázal soupeř pohlídat a zvítězil 3:1.

Za tento turnaj patří velký dík všem zúčastněným hráčům.
Během turnaje jsme dokázali stupňovat svoje výkony a hráči dokázali plnit taktické pokyny.
Dokázali jsme porazit skvěle hrající týmy z různých koutů Evropy na které jsme v turnaji narazili a to se počítá. Odměnou byla stříbrná tečka pro celý tým a individuální ocenění pro Kubu Hromadu za nejužitečnějšího hráče celého turnaje.