Našim juniorským týmům skončila základní část. Kluci se v elitní soutěži protrápili k 11.místu, když dokázali porazit jen Mladou Boleslav, Bulldogs Brno, Gullivers Brno a Pardubice. To náš holčičí tým byl úspěšnější a ve své premiérové sezóně dokráčely ke krásnému 7.místu. Oba týmy nyní čeká vyřazovací část a my Vám nabízíme preview k oběma sériím.

Juniorský celek se dokázal ve své kvalifikační skupině umístit na druhé příčce za Mladou Boleslaví. Toto umístění znamenalo barážové dvojutkání s Hradcem, které Blaci po vypjaté koncovce zvládli v nájezdech. Postup mezi dvanáct elitních týmů znamenal splnění dílčího cíle a Blaci se tak mohli těšit na zápasy s elitními týmy v celé republice.

Po špatném vstupu do soutěže a porážkách od pražských týmů (včetně té o jediný gól na Chodově, který padl v poslední minutě zápasu) si Blaci svojí první výhru připsali v šestém kole, když porazili Technology MB 11:8. Juniorská soutěž bez obran byla k sledování dál například v zápase s Libercem, kde padlo 29 branek a BA prohrálo 12:17. Na přestřelku Blaci zapomněli v dalším kole, když dokázali porazit obě Brna venku. Pak přišla dlouhá série 11 porážek v řadě, které měly podobný průběh a na týmu byla vidět deka, kdy se nedařilo na žádné frontě. Konečné zlepšení přišlo těsně před play off, kdy Blaci dokázali porazit Pardubice vysoko 11:4.

Během sezóny do juniorského kádru nastupovalo mnoho dorostenců, kteří sbírali cenné zkušenosti. Tým si do předkola play off zvolil Prague Tigers, tedy čakovického soupeře. Oba týmy se utkaly spolu již v kvalifikační skupině, kde nejprve BA vyhráli 7:6 v prodloužení, ve druhém zápase již soupeře porazili jasněji, a to 10:4.  V sobotu se první zápas odehraje v 16:00. Hned druhý den si junioři zápas zopakují ve 14:45 sice v domácím prostředí, ale jako tým hostí.

Povedenou sezónu zažívá kapitán týmu Tomáš Čáslava. Ten svůj tým vedl střelecky a připsal si 49 branek. Jedna branka ho dělila od velkého milníku v sezóně, a to ještě dva zápasy kvůli účasti v mužské Superlize neodehrál. V kanadském bodování skončil třetí v celé soutěži. “Těším se na play off, to je jiná soutěž. Máme dobrý tým, jen se musíme nakopnout a předvádět ty nejlepší výkony. Na Prague Tigers si věříme a určitě postoupíme dál” hodnotí kapitán blížící se kolo play-off.

“Odehráli jsme dobrá utkání a před blížícím se play off se naše výkony zvedaly. K výběru jsme zvolili soupeře, kterého známe již z kvalifikace. Víme už jak hraje, určitě ho již nepodceníme a řádně se na sérii připravíme” hodnotí sezónu a výhru 7:6 v kvalifikaci nad Prague Tigers trenér týmu Jakub Zalubil. “Očekáváme, že to bude tuhý boj o každý centimetr hřiště a jelikož to bude derby, tak to bude mít správný náboj play off. Velká výhoda je, že oba zápasy odehrajeme v domácím prostředí, to nám může pomoci. Věřím, že když navážeme na poslední výkony a využijeme nabrané zkušenosti z těžších zápasů, tak v klidu postoupíme a potvrdíme, že Čakovice jsou černobílé” říká před sérií Zalubil.

Holky také hrají osmifinálovou část. Do té se dostaly ze sedmé pozice, když v sezóně dokázali vzít body Tatranu a Ostravě. Juniorky dokázaly porážet týmy pod sebou. Celkově tak za sebou nechaly dalších devět týmů. To je na nováčkovský tým pod vedením Dana Krátkého, Jiřího Kefurta a Pavla Fryče skvělá vizitka.

Velmi mladý tým táhly v sezóně sestry Kuchařovy, které se podílely střelecky na půlce všech vstřelených branek týmu. Ve výběru soupeřů si holky mohly vybrat mezi Jablonným a Libercem. Obě družstva Blackyně doma v Čakovicích dokázaly porazit, přesto volba padla na hůře umístěné Jablonné nad Orlicí, které skončilo jedenácté.  V sezóně naše juniorky soupeřky dokázaly dvakrát porazit (přátelský zápas před sezónou a v lize v Čakovicích) a na hřišti soupeře jednou prohrát (2:4).  Holky odstartují juniorskou play off v sobotu v Čakovicích.

Jejich první zápas začne již lehce po obědě, a to ve 12:30. Druhý zápas se odehraje druhý den v Jablonným od 16:00. “V play off musíte porazit každého soupeře, takže si nemůžete vybírat. Jablonné jsme si přály a věříme si na ně!” zní z tábora juniorek před osmifinálovou sérií.

Doražte v sobotu podpořit obě juniorská družstva do Čakovické arény! Nejprve začínají juniorky zápasem od 12:30. Následují junioři, kteří v derby přivítají Tygry. Doražte včas, ať se do haly dostanete a máte místo k sezení.
#bafamily #playoffs

Autor článku: Jakub Zalubil