Junioři zvládli náročný víkendový program s přejezdem z Prahy do Ostravy a zpět. V závěrečném kole vyzvou o bronz Florbal Chodov.

Junioři v dopoledních hodinách v sobotu vycestovali do slezské metropole týmově mikrobusem. Přes krásy nachystané na naší nejlepší dálnici jsme dokázali dojet včas do přeháňkami plné Ostravy. Pěkná divácká atmosféra a nabušený ostravský tým, to byly hlavní výzvy našich juniorů po dlouhé cestě. Přesto jsme se dostali do vedení jako první po využité přesilové hře, ale domácí za šest vteřin srovnali. Další branku vstřelil kapitán Čejka, na jeho branku do konce třetiny Ostrava odpověděla. Ve druhé třetině naši junioři zavřeli branku, dokázali odbránit domácí přesilovku a vstřelit jednu branku po trase Rulíšek – Obuškevič. Ve třetí třetině oba týmy vstřelily tři branky. Ve 48.minutě Blaci vedli již o tři branky, ale v rozmezí 51.-52.minuty Bystroň se dostal na dostřel jedné branky. Závěrečný nápor junioři ustáli se zazvoněním tyčky Pfeiferovy branky a odvezli si důležitou výhru 6:5 z horké ostravské půdy.

Za 19 hodin po skončení prvního zápasu se oba celky potkaly znovu v Praze v Čakovicích. První třetina byla hodně poznamenaná osmi hodinami strávené na cestách na cestách. Hráči si nedokázali správně nahrát ani zakončit. Ostrava dokázala využít jen jedinou naší chybu a dostali se do zaslouženého vedení. Do druhé třetiny vstoupili úplně jiní Blaci a aktivitou zaskočili všechny žlutomodré dresy na hřišti. V půlce zápasu to bylo již 6:2, a to soupeř neproměnil trestné střílení. Další branka padla až na začátku třetí třetiny, ta přinesla nervozitu do domácích řad. Angels začali být nedisciplinovaní a Ostrava začínala náskok stahovat. Uklidnění přidal dobře hrající Rulíšek, který zkompletoval hattrick. V hektickém závěru Ostrava ještě využila trestní střílení a přesilovku 6 na 3. Závěrečný tlak ale domácí obrana ustála a po druhé těsné výhře Blaci postupují do finálové části B pavouku, ve kterém se představí proti Chodovu, který dokázal vyřadit Otrokovice.