Junioři po výhře na Unyp Cupu v dost okleštěné sestavě odjeli na turnaj do Německa, kde se florbal teprve rozvíjí. Přesněji odcestovali do obce Neuhaus am Rennweg, které má něco přes 5 500 tisíce obyvatel. Před dvěma lety se turnaje zúčastnili naši muži. Místnímu klubu šéfuje jeden Čech, který pořádal celý turnaj a zároveň v něm působí Blaci Jan Vašák s bývalým juniorem Janem Faldusem. O velkém zájmu naší účasti hovoří to, že nám starosta obce zařídil převoz autobusem z Jeny, která je cca 80 km od Neuhausu. Cesta trvala z Prahy celkem sedm hodin a kluky čekaly čtyři zápasy proti mužským týmům ve formátu 3×20 minut. Hned tři zápasy odehráli kluci v sobotu, což v počtu 10+2 zúčastněných bylo poměrně dost.

Po příjemně ztrávené noci v hale na žíněnkách kluci naskočili v sobotu od 9:00 proti finskému! celku SBT Sahat Oulu. Tento zápas se nesl v poklidném tempu a hned v první dvacetiminutovce bylo o vítězi rozhodnuto. Za stavu 5:0 ale naši kluci povolili a soupeř snížil náskok o dvě branky. Od půlky zápasu pak ale naši kluci začali opět zápasu dominovat a nakonec si došli k úvodní výhře 12:6. V dalším zápase jsme narazili na celek SV Espenau Rangers. V tomto zápase kluci dominovali od začátku zápasu. Se zlepšeným výkonem přicházelo ovoce a konečné skóre se zastavilo na cifře 21:2! To je ještě potřeba zmínit, že brankář německého týmu svůj tým podržel dalšími zákroky od většího rozdílu. Po dobrém výkonu  kluky čekal týmový oběd v místním hotelu, který byl jako odměna za předloňskou výhru našich mužů od pořadatele turnaje. Na místní specialitě si pochutnal celý tým, který měl doplněn i pitný režim od podniku!

V třetím zápase kluky čekal bundesligový celek Bats Berlín. O tom, že to bude nejlepší prověrka se vědělo hned od začátku zápasu. Do vedení Blacky dostal hrající trenér Jakub Zalubil, jenže Berlín následně ukázal svojí kvalitu. Dobře fyzicky připravený tým naše mladé kluky přeběhal a zápas otočil ve svůj prospěch. Juníci se nevzdali a dokázali zápas na začátku třetí třetiny vyrovnat na 4:4. Jenže pak se střelecky prosadil už jen Berlín, který si závěr zápasu zkušeně pohlídal. Junioři se tak museli sklonit před svým soupeřem a poznali hořkost první porážky na turnaji. Poté kluci absolvovali večerní turnaj v nájezdech. V nich vybraná trojice zaváhala opět jen s Berlínem a skončili v mini turnaji druzí.

V neděli pak juniory čekal domácí celek, ve kterém převládá počet českých hráčů. Do zápasu jsme vstoupili vlažně a domácí se dostali do rychlého tříbrankového vedení. Jenže se pak v zápase bez obran roztrhl pytel s brankami a diváci se měli na co dívat. Po celý zápas jsme zápas dotahovali, ale branky byly vidět na obou stranách. Za stavu 13:9 to s námi ve třetí třetině dobře nevypadalo. Ale mladý tým ukázal sílu a dokázal zápas v závěru vyrovnat. Konečné skóre se zastavilo na neuvěřitelném počtu 15:15 a turnaj jsme tak zakončili házenkářským remízovým výsledkem. Vyšší počet nastřílených branek znamenal, že kluci získali celkově druhé místo a další cenné zkušenosti. Zahráli jsme si s týmy, které normálně nepotkáme a před začátkem náročné sezóny tým odehrál další zápasy a hlavně jak je zvykem na výjezdech utužili dobrou partu. Děkujeme pořadateli za hezký turnaj a zajímavou zkušenost s místním florbalovém prostředí.