Juniory čekal v souboji o medaili Florbal Chodov. Série hraná na dva vítězné "zápasy" začínala v sobotu na Chodově, vyústění přišlo v pondělí na Čakovicích.

Blackovským juniorům o osudu sezóny rozhodovalo finále B pavouku, ve kterém se proti sobě představili druhý a čtvrtý tým po základní části. Série začala sobotním utkání na hale SH Jižní Město. Oba týmy měly v sestavách ostřílené borce z mužských soutěží a očekávalo se, že bude o kvalitní florbal postaráno.

Začátek utkání o něco lepší pro domácí Chodov, ale jako první se prosadilo duo Bočků v Blackovských barvách. Jenže tato branka nakopla domácí k větší aktivitě a Blacky trošku uchlácholila k pocitu, že to půjde samo. Chodovská aktivita byla oceněna čtyřmi brankami během tří minut. Tyto rychlé branky zmrazili celý tým a demolice Chodovu pokračovala. Ani střídání brankářů nemohlo přerušit rytmus Chodova, který dokázal v prvních dvaceti minutách vstřelit 9 branek. Druhá třetina již byla o něčem jiném. Blaci se dostávali do hry, ale vidina špatného vývoje utkání nepomáhala k finálnímu zakončení, ve kterém si junioři zlámali všechny zuby. Jediná branka v této třetině spadla do branky Procházky, když Chodov trestal ve vlastním oslabení. Třetí třetina se již dohrávala, bylo mnoho vyloučení a padlo pár branek. Ty nezměnily nic na tom, že Angels odešli z prvního zápasu s výpraskem.

Druhé utkání hostila čakovická aréna. V případě výhry domácích by skončení následovalo dalších dvacet minut, které by rozhodlo o třetím místu. K takzvanému Tiebreaku směřovali všichni Blaci. S lehkou úpravou v sestavě domácí vlétli na Chodov. Skóre otevřel Lukáš Staněk a poprvé rozproudil Čakovice. Poté dvakrát zaúřadovalo duo Boček – Hromada a Blacky to vypadalo dobře. Chodov se vrátil do hry dvěma brankami včetně využití trestného střílení. Ve druhé třetině se dlouho čekalo na branku, která by určila další ráz utkání. Odpovědnost na sebe vzal kapitán Čejka, který prostřelil Hodíka. Skvělé utkání korunoval dalšími brankami Hromada, který trestal vyloučení chodovských. Skvělý zápas domácích korunoval v další branky. Po Hromadovi zkompletoval hattrick také Staněk. Ve třetí třetině se za jasného stavu již zápas dohrával a čekalo se na finální rozhodnutí v podobě čtvrté čtvrtiny.

Rozhodující dvacetiminutovka začala opatrně. Bylo vidět, že nikdo nechce udělat chybu, ale aktivnější byli Blaci. Přesto se jako první z důrazu před brankářem prosadil Chodov. Branka vlila krev Chodovu, který byl o něco aktivnější a zakřiknutí Blaci dostali i druhou branku. Nevypadalo to dobře, ale rychlou odpověď připravil dobře hrající Staněk. Otočku tiebreaku pak vzal na sebe pavouk Hromada. V závěru pak Blaci již nic Chodovu nedovolili a v závěru výhru pečetili Boček s Čejkou. Blaci tak dokázali porazit Chodov nadvakrát a po obratu v tiebreaku z 0:2 na konečných 5:2 získávají junioři BLACK ANGELS bronzové medaile v KB Lize juniorů a jsou tedy třetím nejlepším týmem v České republice v sezóně 2018/19!