Osmnáctiletý útočník prožívá snový rok 2019. Nejprve si splnil sen v podobě postupu Blacků do Superligy a následně byl odměněn za své výkony do finální nominace do juniorské reprezentace a zúčastní se tak mistrovství světa v kanadském Halifaxu. Co nám k tomuto úspěšnému období řekl sám náš odchovanec si přečtěte v našem krátkém rozhovoru.

Kubo, byl jsi klíčovou osobou za cestou Blacků do Superligy. Stal jsi se s 20 body nejproduktivnějším hráčem BA v play off. Jaký to byl pocit pro tebe, když ve třetím zápase v Brně rozhodl Renčín v prodloužení?
Ahoj, pocit přímo nepopsatelný. Ještě teď mi to vlastně nedochází, čeho jsme dosáhli. Splnil jsem si můj sen už od doby, co hraju florbal. Dojít s BA do superligy byl sen a nam se to podařilo v nejrychlejším možném čase. Ten gól si pamatuji ještě teď a asi dlouho ještě budu. Stál jsem za ostatními spoluhráči a nervózně chodil po střídačce. Renča to tam trefil a v tu chvíli se všechno úplně zastavilo. Chvilku jsem nevěděl co, stál jsem na místě a pak se rozběhl za ostatními, je to nepopsatelný, musíte to zažít.

Říkáš, že sis splnil dětský sen. Jak se těšíš na to, že Blaci budou hrát v Superlize?
Těším se moc, i když to bude opravdu něco jiného. Už to nebude jeden těžký zápas za měsíc, ale každý zápas bude důležitý a těžký. Bude to jako hrát play off celou sezónu, ale zase to bude pro nás nová výzva, kterou přijímáme.

Včera ses objevil ve finální nominaci juniorské reprezentace a dostal ses na světový juniorský šampionát mezi dvacítku nejlepších juniorů v Česku. Co k nominaci říkáš a jak se do Kanady těšíš?
Touhle nominací jsem si splnil jeden z mých individuálních snů. Bez mých spoluhráčů v týmu bych se tam nedostal, takže velký dík rozhodně patří jim. Do Kanady se těším hrozně moc. Přeci jenom, kdy se do Kanady podíváte. Navíc ještě s florbalem a dokonce na mistrovství světa, co víc si přát. Tohle podtrhuje krásné zakončení povedeného florbalového roku a věřím v další úspěch.

Co bys chtěl vzkázat všem hráčům a hráčkám v BA?
Věřte svým snům a běžte si za nimi. Jelikož pak ta následná radost za to doopravdy stojí. #bafamily

Kubovi gratulujeme k nominaci, kde bude reprezentovat náš klub a přejeme mu na mistrovství mnoho zdaru a třeba další placku.