< >
st.žákyně
24
Zář
sdílet článek
Jakub Zalubil

Hladký postup starších žákyň do 1. koše!

Starší žákyně BA se v sezóně 2018/19 opět vrací do soutěže 5+1. První hrací den se představily v Mladé Boleslavi v kombinované sestavě hráček 2004, které již nastupují v dorostenkách, společně s hráčkami, které naopak věkově patří k mlžkám (2007) a nedávno ještě hrály v řadách elévek. Trenéři očekávali od prvního hracího dne sezóny především potvrzení, zda nové mladší žákyně budou na soutěž starších žákyň stačit.

A jak hrací den dopadl?

 

1. zápas s Olymp Florbal Jesenice (1:0, 5:0 – 6:0)

Holky pod vedením kapitánky týmu Nely Hrnčířové vstoupily do prvního zápasu bez respektu a hned od počátku soupeřky přehrávaly. V první polovině zápasu ale chybělo přesnější zakončení a chuť střílet branky. Tomu odpovídalo i poločasové skóre 1:0. Od druhé půle jsme se začali více tlačit do střel a díky brankám přišla na naše hole i větší pohoda a zasloužený konečný výsledek 6:0.

 

2. zápas s TJ Sokol Královské Vinohrady (3:0, 2:0 – 5:0)

Celý zápas jsme museli hrát do plných a občas jsme se přizpůsobili nižšímu tempu, které Vinohrady nasadily. Podařilo se nám i tak zahuštěnou obranu soupeře 5x prostřelit. Konečný stav 5:0 je dobrým výsledkem, i když bychom asi měli takovéto utkání zvládnout s vyšším brankovým rozdílem.

 

Po dvou pohodlných výhrách v základní skupině jsme bez obdržené branky postoupili do finále, kde nás čekala Mladá Boleslav. Podle výsledků Mladé Boleslavi jsme očekávali vyrovnaný finálový zápas.

 

3. finálový zápas s Florbalová akademie MB (3:1, 3:0 – 6:1)

Utkání se hrálo od začátku ve vysokém tempu a první minuty byly vyrovnané. Postupně jsme se prosadili vysokým presingem až na úrovni brankové čáry soupeře. Zdvojováním a aktivní hrou jsme soupeřkám nedávali prostor rozehrávat a úspěšně jsme drželi hru u branky  soupeře. Příležitost ukázat co umí dostala ve finálovém zápase i naše brankářka Toni a při několika povedených akcích a střelách soupeře nás podržela dobrými zákroky.

Zuzka Kuchařová si ve finále svými přesnými střelami připsala hattrick, v poli se úspěšně zapojily naše dvě brankářky Aneta Fryčová a Hanka Kuchařová, obě si v zápasech hracího dne připsaly i góly. Svůj první historický gól své kariéry vstřelila Hanka a zrovna ve finále proti své rodné Boleslavi a ze zápasu si odnesla jako trofej míček vstřeleného gólu.:) Gratulujeme!

 

 

A jak celý den hodnotili trenéři V. Fuchs a M. Vachule: „Jsme především moc rádi za týmový, ukázněný a pohodový výkon. Holky i nás hra bavila a atmosféra celého dne byla moc dobrá.. Holky spolu i přes věkový rozdíl v týmu, dobře vychází, znají se, podporují a doplňují se. Tvoří tak kompaktní tým. Nyní také víme, že můžeme naše mladší ročníky 2006-2007 v soutěži starších žaček bez obav využívat a holky se tak mohou již letos těšit na dostatečnou porci pětkového florbalu. Také je dnes třeba pochválit Toni, která v brance za tři zápasy obdržela jediný gól.“

 

 

Po dnešním předvedeném výborném výkonu holky vůbec nemusí mrzet, že si postup do 1.koše hned neužijí. Příště opět hrajeme 2.koš, protože i přes vítězství 2.turnaj hned pořádáme. Máme tedy více prostoru potrénovat, než do prvního koše nahlédneme.

st.žákyně

Pavel Fryč

divider
53779074_300262840651657_7134816826214580224_n
18
Bře

Mladší žákyně válcovaly v Boleslavi

Tým našich mladších žákyň odehrál další kolo v Mladé Boleslavi. Na úvod po krátkém vlažném rozjezdu převálcovaly Tatran rozdílem třídy 18:2. Ve 2.zápase ve skupině

divider
PFC-04G-Kyjov
04
Bře

Starší žákyně mají další zkušenosti

V neděli, 3.3.2019

divider
final logo-02
25
Úno

Hrajeme o víkendu 2.-3. března

Sobota 2. března

Muži A - 1. čtvrtfinále Play-off 1. ligy mužů. Pořádající družstva: Dorost B a junioři B

Sportovní hala Čakovice 18:00 BLACK ANGELS vs. Florbal Exelsior

divider starší články divider