Ve čtvrtek na trénink k naší přípravce zavítala vzácná návštěva. Francouzská rodinka s dvěma syny, Alanem a Tonym, byla v Praze na dovolené. Protože u nich ve Francii hrají oba synové také florbal, rozhodli se vyzkoušet si florbal i tady u nás. Když si na internetu vyhledali florbalové kluby, ukázalo jim to právě náš klub, a tak dorazili na trénink naší přípravky 2011.

Neměli florbalku ani sportovní oblečení, ale to v BLACK ANGELS není problém, a tak jsme jim půjčili naše bílé dresy a florbalky, aby se naplno mohli účastnit tréninku. Kluci je uvítali s nadšením, problém byl však s dorozumíváním. Mladší z bratrů Alan nemluvil jinak než francouzsky, starší Tony ale naštěstí rozuměl i trochu anglicky. Většina lidí se u nás učí německy, já měla štěstí, že mám ve škole zrovna francouzštinu, a tak mix angličtiny s francouzštinou k naší domluvě stačil. Některá odborná florbalová slovíčka byla trochu problém, ale všechno se vždy dalo názorně ukázat a Francouzi pochopili, o co jde.

Oba kluci byli moc šikovní a když jsem se ptala odkud jsou, dozvěděla jsem se, že k nám přijeli až z Nantes, městečka ležícího nedaleko západního pobřeží Francie. Ve Francii obecně prý není florbal tak rozšířený a v jejich klubu mají celkem jen 60 hráčů ze všech různých věkových kategorií. Pro nás je to stejně tak neuvěřitelné, jako pro ně, když jsem jim řekla, že u nás máme přes 600 hráčů.

Doufám, že hráči z florbalového klubu Nantes Floorball u nás nebyli naposledy a budeme se těšit
na další spolupráci! Děkujeme – Merci beaucoup de votre visite! http://www.nantesfloorball.com/

Autorka článku: Natálie Zemanová.