V neděli 22.9. jsme po dlouhém prázdninovém čekání zahájili novou sezónu na chodovské hale SH Jižní město. Kluci se nových výzev a zápasů nemohli dočkat. Los k nám byl krutý a zahajovali jsme první koš elévů již v devět hodin ráno. Naším prvním soupeřem byli Prague Tigers. Zápas nám usnadnil dobrý pohyb kluků a rychlé protiútoky. I přes to, že jsme již po pár minutách ztratili jeden z defenzivních pilířů (Fildu), tak se nám podařilo výsledek v poměru 5:2 udržet.

Pro některé členy realizačního týmu tak po prvním splněném zápase nastal čas na rychlý dopolední spánek. Kluci povzbuzení ranní výhrou vlétli také na Chodov. Dařilo se nám pěkně kombinovat a soustavně přecházet celé hřiště. Hra našich 09 se v průběhu celého dne zlepšovala a i přes pár malých chybek jsme dokázali zvítězit a postoupili jsme do našeho prvního finále letošní sezóny.

Nutno podotknout, že nás po celý den podporovala početná a také velmi ukázněná skupinka rodičů. S touto podporou jsme dokázali zvládnout vypjaté a na góly chudé finale proti Startu Kunratice.

I přesto, že můžeme střílet více gólů či zlepšovat určité prvky hry, je také velmi důležité ocenit nasazení kluků a ze všeho nejdůležitější je, aby každý po turnaji odcházel s úsměvem. Což jsme v neděli rozhodně splnili.

Štěpán