Náš sobotní výjezd za udržením prvého koše začal dobře. Vlak jel na čas, svítilo sluníčko a bylo opravdu krásné ráno. V Pardubicích se pak obloha zatáhla a jako kdyby tak sama příroda předznamenala dění příští na hřišti v tréninkovém centru Sokolů z Pardubic.

BA x Sokol Pardubice 4:6

Sokoly Pardubice jsme měli papírově hravě přehrát a zajistit si místo v A koši do dalšího kola. Hráči Pardubic jako domácí měli asi podstatně delší čas na zahřátí se na správnou provozní teplotu. První vteřiny zápasu, obránci v bílém jen stínují, nechají soupeře v pohodě vystřelit – buch! Časomíra ukazuje 15. vteřinu a první balonek končí za zády našeho brankáře. První střídání a jako přes kopírák – buch! Střela z druhé strany a prohráváme o dva góly. Začínáme tlačit. Soupeřův brankář se ocitá v dešti střel, které však letí doprostřed brány a tak končí na jeho těle. Už jsme se oklepali? Jsme rychlejší, důraznější a pak další chyba v obraně, ztrácíme balonek a v běžící sedmé minutě – buch! Třetí branka v naší síti vyhání našeho brankáře z brány. Neproměňujeme šance a tak třetina končí s nulou na našem kontě.

Druhá třetina přináší z naší strany snahu o tlak, ale před brankou soupeře většinou nikdo v bílých dresech není zaparkovaný, Zpětná náhra zpoza brány žádná. Střílíme bez momentu překvapení, je to hra na náhodu a tak co soupeř nezblokuje, končí u brankáře. Jediný zářez si připisujeme necelých půl minuty před koncem třetiny, kdy se nám podaří přečíslení a balonek skončí v horním růžku.

Třetí třetina začíná dobře. V 6. vteřině snižujeme a za další dvě minuty je srovnáno. Sokoli se stahují do obranného bloku. Naši snahu přerušují dvě oslabení v rychlém sledu za sebou. První ještě ubráníme, při druhém již inkasujeme a soupeř je zase o gól před námi. Ještě vyrovnáme, ale další chyba v obraně se stává konečnou. Pak ještě při hře bez brankáře soupeř zatlouká definitivní hřebík do naší rakve.

BA x Česká Lípa 3:4

Česká Lípa měla být papírově rozhodně silnějším soupeřem než Pardubice a kluci chtěli opravdu vyhrát. Podle toho vypadala rozcvička i motivace na zápas. Jsme rychlejší, důraznější, rychle a důrazně přistupujeme k protihráčům, úspěšně blokujeme střelbu. Chceme hrát a vyhrát. Soupeř nám tak trochu pomáhá, jeho hra je statická, pokud nějaká střela pronikne, náš brankář střely likviduje jako bájný mág a útok podporuje přesnými výhozy. Po první třetině vedeme ale jen 1:0.

Druhá třetina skýtá stejný obraz jako první. Jen ten další gól nedáváme a Lípa začíná hrát víc aktivně a má daleko více šancí.

A pak přijde třetí třetina a jako by hráče v bílém někdo vyměnil. Stahujeme se do obrany, soupeř přidává na rychlosti, vysunuje dlouhými přihrávkami svého nejlepšího útočníka, začínají se mu dařit krosové přihrávky. Naši nejzkušenější hráči se začínají utápět v kličkách bez pohybu a ztrácejí balonky. Na vyrovnávací gól soupeře ještě dokážeme odpovědět a vedeme 2:1. Bohužel to je z naší strany vše. Stará písnička, neproměňujeme a soupeř po vydařených akcích v závěru ještě dvakrát skóruje. Prohráváme, těsně, ale přece.

Komentář trenéra k zápasům: V prořídlé sestavě jsme se snažili uspět a bojovat. V prvním zápase jsme bohužel nezachytili vůbec začátek zápasu. I když jsme byli lepším týmem, tak jsme dlouho nedokázali vstřelit branku. V obou zápasech rozhodl nepovedený závěr a obdržené branky v posledních minutách zápasů. V druhém zápase byl soupeř lepší, ale bohužel 0 bodů znamená sestup (stačil jeden bod k záchraně). Další zápasy se odehrají v “pražském” druhém koši na hale VŠE, kde našimi soupeři bude Bohemka, Sparta, Bučis a jediný zástupce z jiného kraje – Náchod. Děkujeme za podporu v roce 2019 a věříme, že v roce 2020 budeme ještě silnější!