Další turnaj našeho dorostu A jsme pořádali 20.10.2019 v Čakoaréně. Po nevydařeném úvodu ligové sezóny jsme od posledního turnaje pracovali kromě herních dovedností i na duševní pohodě kluků a podle herního projevu i výsledků jsme se pohnuli vpřed.

Den před turnajem jsme společně zašli na týmový oběd a po pauze jsme si dali předzápasový trénink, kde jsme ladili zejména hru na útočné polovině. Bylo cítit velké odhodlání u kluků, že chtějí ukázat, jaký florbal umějí zahrát. Vládla pozitivní atmoška a důvěra ve vlastní schopnosti. Chybělo už „jen“ to předvést v ostrém zápasu. 

 

x Boleslav 5:2

Tentokrát jsme mohli počítat s kompletním kádrem. Prožili jsme zápas tak trochu na houpačce, kdy úvod a závěr utkání patřil zcela nám, naopak ve střední pasáži jsme vypadli z tempa a soupeř toho využil. Opravdu kvalitní tým se pozná podle toho, jak dlouho z celé délky zápasu dokáže hrát svou nejlepší hru. Na tomto musíme dál pracovat. Každopádně poměr střel 26:10 je vypovídající o naší převaze. Dokázali jsme si vytvořit hodně šancí zakončených střelbou z nebezpečného prostoru, ovšem pohotovost, umístění a razance střel nebyla vždy optimální. Nicméně pokrok zejména v útočné fázi hry byl potěšující. Souvisí to podle mě i s lepším pohybem na hřišti.  Že by se začaly projevovat tréninky s naším kondičákem? Rozehrávka ještě sice občas skřípá, ale už nás netrápila tolik jako minule. A vyzdvihnout musíme kvalitní výkon gólmana. 

 

x Hradec Králové 8:3

Druhý zápas turnajového dne byl pro nás zatím vždy ten výkonově slabší. Proto jsme si to znovu zdůraznili a tentokrát jsme šli do zápasu v hlavách připravení. Dá se říct, že jsme dominovali od první do poslední minuty. Soupeř hrozil z ojedinělých brejků nebo šancí, které jsme mu nabídli zbytečnou chybou v rozehrávce. Nicméně těch chyb tentokrát příliš nebylo. A několik nebezpečných střel zlikvidoval spolehlivý brankář. V útoku jsme byli dostatečně rychlí a přímočaří v kombinaci, a proto jsme soupeře opět výrazně přestříleli. Kdybychom dali dvakrát tolik branek, tak by se asi nikdo moc divit nemusel. Ale střelecká produktivita, znovu opakuji, je herní dovednost, které budeme v dalším tréninku věnovat mimořádnou pozornost. 

 

Závěr: týmový duch fungoval, předvedená hra byla vesměs kvalitní. Nicméně jedeme dál. Chceme se pořád zlepšovat a posouvat naší hru. Takže jsme hráčům řekli, ať se radují ze dvou výher, ovšem od dalšího týdne už zase s pokorou a plným nasazením do všech tréninků. Chceme jít do A koše naší skupiny. K tomu potřebujeme za 14 dní uspět v dalším turnaji, který pořádáme. V cestě nám tentokrát budou stát Pardubice a Bučis. Věříme, že kluci pochopili, jaká práce na tréninku je vede k lepším výkonům v zápasech. 

 

Děkujeme rodičům za pomoc při pořádání a všem fanouškům za podporu!

 

Tom a Zalu