V sobotu 26.10. jsme sehráli další tři povedené zápasy v rámci ligy starších žaček. Turnaj jsme tentokrát i pořádali. Poprvé v sezóně jsme dokázali remizovat s doposud nejlepšími týmy ligy – Chodovským áčkem a Bohemians.

Turnaj jsme zahájili výhrou 7:2 nad týmem Chodov B, ale papírově očekávaná výhra se nerodila vůbec lehce. Trenéři Vláďa s Martinem nechali, jako již několikrát, dívky navrhnout sestavu podle sebe. A hra nám skřípala, v poločase jsme vlivem nízké spolupráce a nedobré práce týmu na hřišti prohrávali 1:2. Ukázalo se, jak je důležité, aby se všechny dívky na jimi navržené sestavě shodly a následně tuto maximálně na hřišti podporovaly. V poločase provedli trenéři ve složení pětek i na návrh hráček několik změn, ale zejména bylo důležité, že se již samy hráčky nastartovaly k obvyklému výkonu. Od první minuty poločasu se zcela změnil obraz hry, druhý poločas jsme vyhráli 6:0 a celkově tedy 7:2. (naše branky: 2 Linda Fuchsová, 2 Nela Hrnčířová, Klárka Humlová, Karolína Vachulová, Denisa Výborná)

Druhý zápas jsme hráli proti doposud nejsilnějšímu týmu sezóny, proti Chodovskému áčku. Náš výkon byl skvělý. Dobře a týmově jsme se podporovali, předváděli jsme nebezpečné akce, hráčky ukázaly i výborné individuální dovednosti a to jak v útoku, tak i při bránění. A stříleli jsme branky. Dokázali jsme tak po celé utkání držet s Chodovem krok. Třešinkou pro nás v utkání byla poslední minuta, kdy jsme odvolali brankářku a v power-play se nám vteřinu před koncem podařilo zaslouženě vyrovnat. Výsledek 5:5 (naše branky: 3 Denisa Výborná, Eliška Veselá, Nela Hrnčířová).

V zápase o třetí místo (kam nás poslalo horší skóre) jsme se utkali s týmem Bohemians. V dalším zápase se silným soupeřem jsme dokázali remizovat po základní hrací době 3:3. Na našich hráčkách byla vidět únava z celého dne a výkon tak neměl potřebnou jiskru. Oproti utkání s Chodovem jsme se netlačili tolik do vstřelení branky a když, tak opět naše zakončování mělo být ještě efektivnější. Jinak jsme ale opět předvedli pěkný týmový výkon. O výsledku utkání musela rozhodnout trestná střílení. Naše hráčky (Nikol Fryčová a Linda Fuchsová) své nájezdy neproměnily, a proto bylo rozhodnuto již po druhé sérii. S Bohemians prohra 3:4 na nájezdy. (naše branky: 3 Denisa Výborná)

Určitě je třeba za celý turnaj vyzdvihnout dva hattricky Denisky Výborné a na závěr i uvést, že jsme se mohli opřít o dobré výkony gólmanek. První a třetí zápas chytala Julča Pszczolková a na druhý zápas si z pole do brány odskočila Niky Štekerová.

Celkově tedy sice z víkendu čtvrté místo, ale velmi si ceníme způsobu, jakým jsme dosáhli výsledku (výhra a dvě remízy v základní hrací době). Hráli jsme naši hru bez ohledu na soupeřky, byli jsme silnější na míčku než v minulých turnajích a proti silným soupeřům se nám dařilo být nebezpeční a významně více skórovat.

Děkujeme také rodičům za výraznou pomoc s pořadatelstvím celého turnaje.