V neděli 25. listopadu nastoupili élévové ke svému v pořadí již pátému ligovému turnaji. Po předchozí sestupné tendenci, nejprve 2 vítězných turnajích a posléze třetím a pátém místě, měli všichni hráči silnou motivaci znova zabrat.

Ve skupině jsme nastoupili proti týmům Tigers a Florbal Chodov. Prvním soupeřem byli čakovičtí Tigers. Soupeř proti kterému jsme nastoupili na všech předchozích turnajích, a proto se z těchto zápasů pomalu stává mini derby prvního koše. Začátek samotného zápasu byl velmi vlažný z obou stran. Dominovaly spíše útoky než pevné obrany, a proto byl velmi důležitý výkon gólmanů na obou stranách. Po polovině jsme vedli hubený rozdílem jednoho vstřeleného gólu. Naštěstí v druhé části se nám podařilo zlepšit střelbu, která se v průběhu sezóny zdokonaluje a přidali jsme kýžené góly, některé i do prázdné brány.

Mezi zápasy byla poměrně dlouhá pauza, a tak přišla na řad i karetní hra „Bang“. Střeleckou formu z Bangu jsme však nepřenesli do zápasu s Chodovem. V zápase jsme zlepšili kombinaci, avšak finální zakončení nám vázlo a především nás trápily soupeřovi individuality, které naší obraně zatápěly. I přes vyrovnaný průběh zápasu jsme ještě minutu před koncem ztráceli o jeden přesný zásah. Díky individualitám se nám podařilo vyrovnat a vytvořit i šance i na vítězství. Remíza nám nakonec zajistila postup do souboje o první místo.

Ve finále nás čekal nově příchozí soupeř do prvního koše a to Bohemka. Naše výkony se s postupujícími zápasy zlepšovaly,  a proto jsme ve finále, i přes občasné chyby v obraně, dokázali zvítězit. Elévové 2009 se tak vrátili zpět na první místo. Doufejme, že na vítězný zápas proti Bohemce naváže v pondělním televizním zápase mužský A-tým. Tohoto zápasu se samozřejmě zúčastní i natěšená valná většina elévů 2009.

Štěpán