Další turnaj 2008 se odehrál v Kutné Hoře. Všichni jsme věděli, jak je Kutná Hora krásná a plná zajímavých památek, ale mnoho z nás nevědělo, že mají i krásnou novou halu. V této nové hale jsme chtěli ukázat naše umění. Tentokrát jsme se rozhodli s trenéry, že pro lepší provázanost pojede několik našich hráčů odehrát turnaj s 2007čkami a my zase vezmeme několik hráčů z týmu elévů 2009. Abychom klukům mezi sebou umožnili a dali prostor pro kolektivní učení (starší učí mladší, mladší se učí od starších).

V prvním zápase turnaje i ve skupině nás čekalo Kladno. Před zápasem jsme se pořádně rozběhali, připravili na zápas a řekli si několik věci, jak chceme hrát. Zápas to byl nahoru a dolu. Naše hra byla nekompaktní, a především se objevovali spousty zbytečných faulů z naší strany.  Kladno svojí převahu dokázalo využít a vyhrálo 5:2.

Druhý zápas nás čekal Falcon. Věděli jsme, že to bude těžší zápas a že bude hlavně záležet, jak pohlídáme soupeřovy hlavní hvězdy. Hned po buly jsme však dostali rychlý gól. Tato golová akce byla přesně taková, na jakou byli kluci před zápasem připravováni, jak to budou Falconi hrát. Dlouho jsme se drželi na dostřel, ale v pulce druhé poloviny zápasů nám to tam rychle napadalo a soupeř nakonec vyhrál rozdílem třídy 7:0. Tato prohra nás odsoudila k poslednímu zápasu na turnaji.

Zapas o udržení jsme odehráli proti Benešovu. V zápase byly vidět dva rozdílný poločasy. První poločas patřil Benešovu a zaslouženě po ní vedl. Druhý poločas jsme však byli o mnohem lepší a měli několik vyložených šancí. Zapas tak skončil v základní hrací době 3:3 a následovaly nájezdy, kde byl soupeř v náhlé smrti šťastnější.

Tento turnaj se herně vůbec nepovedl a pevně věřím že příští turnaj zas postoupíme zpátky.  Pozitivní je, že když chyběli naši nejlepší hráči, tak se našli další jedinci, kteří vzali na sebe zodpovědnost a vybičovali se k lepšímu výkonu.