Ahoj všem,

v sobotu 10.11 jsme se opět vydali na ligový turnaj, ale tentokrát už alespoň do 7. koše na krásné hale ve Zbraslavi. Sestava byla: Domča, Matěj, Vojta, Adam a Míša z 2011 a doplnili nás ještě Vašík, Matouš a Sam z 2012. Čekaly nás bohužel jen 3 zápasy, protože tým Kutné Hory se na poslední chvíli odhlásil. Bohužel na tribunu opět nemohli rodiče a tak Naty dala kameru nahoru na tribunu a celý turnaj streamovala. Výborný nápad, který sklidil velmi pozitivní ohlasy.

BA white x Florbalová akademie MB B 17:3

Asi nejslabší soupeř na turnaji, ale i tak, jak už je u nás zvykem, po prvních 30 vteřinách vedl 1:0. To bylo ale vpodstatě vše na co se soupeř, spíše jeden hráč z jejich týmu, zmohl. Kluci a dvě slečny z druhého týmu pro nás byli v tomto zápase spíše kuželky a začaly gólové hody. Do soupeřovy brány se nakonec trefili všichni hráči až na Ádu, ale ten si spravil chuť později. Kluci zaslouží pochvalu za přístup k celému zápasu. Zápas provázely moc pěkné kombinace a hlavně konečně i střelba a přihrávka z první. Moc pěkné na pohled.

BA white x BA 2011 8:9

Soupeř, kterého dobře známe. Vždyť společně makáme na trejnech 3x týdně. S trenéry jsme měli obavu, že kluci k zápasu přistoupí jako k tréninku, ale strach zmizel hned jak jsme si všimli, že se hráči navzájem hecují a zdravě provokují. Pro nás klíčový souboj o to, kdo půjde už tento turnaj o koš výš.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a po pěkné individuální akci Vašíka jsme vedli 1:0. Po chvilce přidal další trefu Vojta a vedli jsme už 2:0. Celkem překvapivý začátek na to, že soupeř měl téměř kompletní tým poskládaný ze zkušených hráčů 2011. Po těchto našich dvou gólech se ale soupeř chytil a po individuálních akcích nás dotáhl na 2:2 a po chvilce už vedli 4:2. My se zmohli už jen na snížení na 4:3. Bohužel soupeř stihl do poločasu vstřelit 2 góly a my šli do pauzy za stavu 3:6.

O pauze jsme si jasně řekli co musíme zlepšit a to hlavně obsazování hráčů v obraně. Kluci odkývali a po lehkých motivačních řečích, že ještě rozhodně není nic ztraceno, a že to můžeme v klidu dotáhnout jsme šli na druhou půlku zápasu. A světe div se, ale po 2 minutách bylo vyrovnáno 6:6. Soupeř vypadal trochu zaskočený naší aktivitou a my dokonce otočili nepříznivý vývoj zápasu na 7:6. Obrovská euforie na naší střídačce. Poté se, ale osmělil soupeř a opět po individuální akci 3 minuty před koncem vyrovnal na 7:7. Kluci se, ale nezalekli a po pěkné kombinaci znovu strhli vývoj zápasu na naši stranu, 8:7. Minuta do konce a do naší obrany se opět rozběhl Jáša s míčkem a bohužel pro nás propálil, mimochodem skvěle chytajícího, Domču. Stav 8:8, druhá strana si bere timeout.

Rozhodl jsem se, že tam zkusím poslat kluky, kterým to tenhle zápas šlo a apeloval jsem na ně, ať si hlavně hlídají záda, že nechceme dostat gól. Takže na hřišti Vašík, Vojta a Matěj. Vyhráváme buly, to vypadá slibně. Vašík oběhl napadajícího hráče a vysílá dopředu Vojtu a toho ještě podporuje Matěj. Jdou sami na brankaře, modlím se k bohu, aby to proměnili. K naší smůle Luky vytahuje pěkný zákrok maskou a míček se odráží na soupeřovy hole a kluci po jediné pěkné kombinaci zápasu prostřelují Domču.

Beru timeout s vírou, že ještě vyrovnáme. Na hřiště jdou stejní hoši. Opět vyhráváme buly a Matěj to nahazuje dle mých pokynů na bránu a gólman vyráží přímo Vojtovi na hokejku. ,,Dej to Vojto dej to prosím!” bohužel Vojta netrefuje ideálně a od plexi jde míček mimo hrací plochu. Pak už kluci zkoušeli jen napadat soupeře, ale ten si to už zkušeně pohlídal. Stav po posledním hvizdu rozhodčího 8:9 v náš neprospěch. Kluci se však nemají za co stydět a po společném pokřiku s 2011, jsme šli na poradu, kde jsem jim sdělil, že se nemají za co stydět, a že hráli moc pěkně. Soupeř měl individuálně navrch a měl spíše štěstí.

BA white x FBK Vosy Praha 10:5

Poslední zápas. Kluci už byli značně unavení, ale i tak jsme soupeře jasně přehrávali a ten hrozil jen z brejků. Kluci měli zápas víceméně celou dobu pod kontrolou až na pár soupeřových úniků. V tomto zápase jsem opět na kluky tlačil ať kombinují a zvedají hlavu. To se vcelku dařilo a padaly pěkné góly. Dva góly dal i Adam, který si spravil chuť po prvním zápase. Věřím, že kdybychom nebyli unavení, tak soupeře přejedeme alespoň 15 fíky. I tak to byl ale pěkný zápas na pohled.

Celkově musím kluky pochválit. Je vidět už určitý posun a to je i taková malá zpětná vazba k nám trenérům, že to děláme asi dobře. Bohužel máme stále problém s obsazováním hráčů v obraně, ale nutno říct, že oproti minulé lize to bylo mnohem lepší. Vepředu zas máme velký problém s náběhy do volných prostorů, takže máme pořád spoustu práce před sebou. Velmi pozitivně beru to, že se kluci snaží hrát s hlavou nahoře. Také je musím pochválit za krásné kombinace až do prázdné. To je přesně to, čím se chceme prezentovat. Teď nás čeká vynucená pauza, ale my neotálíme a zamakáme venku na fyzičce, ať se nám opět nestane, že ve třetím zápase nebudeme moct. Díky hráčům za předvedené výkony a jedeme dál!

Kouč Štěpán