Česká reprezentace má za sebou úspěšně zvládnutou reprezentaci. V lotyšské Liepaje se představili také naši dva hráči, a to Jakub Boček a Jakub Renčín.

Z důvodu četných omluvenek a velmi povedené první sezóně v Superlize si naši dva odchovanci, Kuba Boček a Kuba Renčín, vysloužili první nominaci do mužského národního týmu. Oba mají zkušenosti s juniorskými reprezentačními výběry, ale v Lotyšsku je čekala premiéra v červeném dresu se lvem na prsou v seniorské reprezentaci.

V prvních zápasech trenér Ketunen točil vždy dvě lajny, a proto až na výjimku dvou hráčů základní sestavy každý člen odehrál vždy půlku zápasu. V tom premiérovém pro oba naše kluky nastoupilo BA duo do zápasu s Lichtenštejnskem již za stavu 11:0. Hned v prvním svém střídání se prosadil Kuba Renčín, který si připsal první reprezentační branku. Ve třetí třetině byli oba vidět a nejen že si první branku připsal také Boček, ale oba v poslední dvacetiminutovce bodově zářili. Zápas s florbalovým trpaslíkem skončil 25:0 a Kuba Boček první zápas v reprezentaci skončil se statistikou 4 branky a 3 asistence jako nejproduktivnější hráč zápasu. Jeho spoluhráč z lajny Renčín nastrádal 5 branek a 1 asistencí.

Po skvělém debutu český národní tým druhý den čekal další soupeř, tentokrát Španělsko. Také v tomto zápase oba naskočili do rozjetého zápasu. Opět český národní tým střílel jednu branku za druhou a konečné skóre se zastavilo na cifře 18:1. V zápase se prosadili oba naši svěřenci. Kuba Boček (2+1) a Kuba Renčín (1+1).  V třetím kvalifikačním zápase ve skupině bylo soupeřem Nizozemsko. Kdo čekal pohodový průběh jako v minulých zápasech, tak se mýlil. Holanďané předvedli skvělý výkon a ještě v 39. minutě zápasu vedli! Na konci druhé třetiny obrana Oranjes padla a Češi dokázali zápas vyhrát 7:1. Důležitou a zároveň vítěznou brankou zápasu si na konci druhé třetiny připsal Kuba Boček. Renčín tentokrát v zápase nebodoval.

Po třech výhrách si tým zajistil postup na mistrovství světa, které se odehraje letos v prosinci ve Finsku v Helsinkách. Ve finálovém zápase o konečné umístění odehrála česká reprezentace zápas s domácími Lotyši. Ti dokázali Čechy na posledním mistrovství porazit a jednoduchý zápas reprezetační výběr nečekal. O utkání rozhodla povedená první třetina, která skončila 3:0 pro Česko. V zápase se prosadil také Kuba Boček, který tak dokázal vstřelit branku v každém kvalifikačním utkání. Na jeho branku mu asistoval Kuba Renčín. Lotyšsko sice dokázalo využitými přesilovkami zápas zdramatizovat, ale český národní celek výhru udržel a po výhře 5:3 ovládl svojí kvalifikační část se skóre 55:5.

Pro oba to jsou další cenné zkušenosti v jejich kariéře a oba potvrdili, že jsou hráči, kteří se dokáží prosadit také na mezinárodní scéně. Jak svojí premiéru hodnotil Kuba Boček bezprostředně po prvním utkání?
“Já jsem si reprezentační premiéru premiéru hned od začátku, spoluhráči byli fantastičtí a myslím si, že to vyšlo celému týmu. Nám chybělo se jen rozehrát a pak už bylo vidět, že je to v naší režii. Takže premiéra skvělá”, hodnotil pomalejší start spoluhráčů, kteří naskočili do rozehraného utkání. Na otázku jak si užívá reprezentační akci odpověděl, že je to jedna velká sranda. “Určitě je to na úrovni a zase mě to posune dál. Celý turnaj je něco, co mě posune dopředu”. A na co se Kuba nejvíce těšil? “Nevím, zda jsem se na něco těšil, byl jsem takovej vystresovanej. Nejvíc jsem se těšil na ty kluky, co tu jsou a jaké to je v kabině”, řekl bezprostředně po prvním utkání Kuba Boček.

Teď už se oba soustředí v Česku na své klubové povinnosti, protože před oběma je velká výzva, a to udržet Blacky v Superlize. V sobotu je čeká domácí výjezd do Chomutova, kde přivítáme první celek tabulky Technology Florbal Mladá Boleslav.