Bleci z TV utkání s Ostravou vybojovali velmi cenné 2 body do tabulky po finálním skóre 5:4. V tabulce jim nadále náleží deváté místo, ale na osmý Liberec ztrácí pouze 2 body a ještě mají zápas k dobru.

První polovina úvodní třetiny byla vyrovnaná, šance měli oba týmy. Proměnit zvládl až Lukáš Pešat, který v čase 7:02 otevřel skóre a zařídil jednobrankové vedení Ostravy. BLACK ANGELS se po celou dobu dostávali do dobrých šancí, které bohužel brankou neskončily. Nepřesnost domácích již podruhé, po kombinaci s Malajkou, potrestal Pešat. Po odloženém vyloučení se v 6 hráčích opět prosadila Ostrava. Po rychlé výměně pozice se Wojciech Malajka nemýlil z otočky od pravého mantinelu.

Dlouhé ticho přerušil gólovou sirénou pro domácí Jan Kopecký. Ten před koncem třetiny sklepl do branky nahození od Matěje Bočka. Po první části stav 1:3.

Začátek prostřední dvacetiminutovky přinesl podobnou aktivitu obou mužstev. Jako lepší tým se ukázali BLACK ANGELS, kteří si udrželi tempo z konce předchozí části. Po sólové akci se přesně trefil nejproduktivnější hráč Bleků, Tomáš Hanák. Po získání míčku mu hráči ve žlutých dresech nechali příliš prostoru před samotným Janem Binderem. Pro domácí to znamenalo snížení na 2:3.

Ve zbylé části druhé třetiny se obě mužstva dostala do nebezpečných šancí, které ale zavlnění síťky nepřinesly. Do šaten se šlo za stavu 2:3.

Poslední část zápasu se nesla převážně v tempu BLACK ANGELS, za které srovnal ve 14. minutě Radek Hanák. Toho našel nádhernou zadovkou jeho mladší bratr Tomáš. Vzápětí starší z bratrů Hanákových po naraženém pasu s Burianem vybojoval vedení 4:3 pro BLACK ANGELS.  Naneštěstí pro BA zanedlouho přesně zamířil ostravský Šubert. Závěr třetiny byl z obou stran opatrnější, a tak se šlo do prodloužení.

Rozhodující branku zařídil tentokrát mladší Tomáš, který po sprintu přes celé hřiště zasunul míček za Bindera. Tato bratrská dvojice si dohromady připsala 5 kanadských bodů! Za zmínku určitě stojí výkon Ondry Matiáška, který Bleky zachránil v některých situacích.

Pro spolek FLOR-IN tento zápas znamená tisíc korun za každý gól, poté jim také poputuje výtěžek za vydražené dresy hráčů A-týmu.

Nyní už jen doufejme, že Bleci zabojují a uvidíme je letos v play off. DYCKY BLACK!

 

Sestřih utkání:

Hodnocení utkání: